Pejsar vs. Ducár. Nadělí si plzeňský bojovník pod stromeček dodatečný dárek?

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 28. prosinec 2020 12:12
IMG-20201223-WA0001 Foto: Václav Pejsar

Bude to vrchol galavečeru v pražské Lucerně. Bitvu o titul v křížové váze svedou v úterý 29. prosince dvě česká boxerská esa. Plzeňské hvězdě, Václavu Pejsarovi, bude stát v cestě Vasil Ducár. "Jsme stejně dobří a to dělá ten zápas tak zajímavý," prohlásil plzeňský bojovník.

Foto: V. Pejsar

Jak se těšíte na zápas? Na zápas se samozřejmě těším hodně. Během celého roku bylo zápasů minimum, vlastně jsem odboxoval jen jeden lehčí v létě. Jinak v průběhu celého roku jen poctivě trénuji. Nemám tu svojí přípravu, kde zúročit. A to se teď změní. Přichází nejlepší galavečer, který v Čechách může být.

Změnila nějak vaši přípravu pandemie koronaviru? Koronavirus moc přípravu neovlivnil. Jen do té míry, že v některých částech roku nebylo možné mít tolik sparingpartnerů. Byly zavřené tělocvičny a byla trochu nouze o sparingy. Navíc jsem nebyl schopný vycestovat nikam do zahraničí, třeba do Anglie nebo do Polska, kde jsou kvalitní sparingové, a kam bych cestu zvolil v případě, že by se vycestovat dalo. Tahle možnost odpadla, ale jinak příprava jako taková neutrpěla na kvalitě. Myslím si, že připravený jsem. Obsahovala všechno, co měla. Silovou část, vytrvalostní, kondiční a samozřejmě boxerskou. Teď v poslední fázi přípravy už taktiku a strategii ladíme konkrétně na Vasila. Přípravu jsem odjel jako každou jinou, na maximum. Nic jsem neošidil.

Foto: V. Pejsar

Jaký máte osobní názor na Vasila Ducára? Skrze pozitivní, je to sportovec jako já. Máme stejné zájmy, stejné cíle. Chceme oba vyhrát. Bohužel vítěz může být jen jeden. Já předpokládám, že to budu já, on zase, že to bude on. Nemůžu proti němu říci nic špatného. Minulý rok jsem využil i jeho pomoci s přípravou. Známe se osobně, vycházíme spolu. To, že jdeme do ringu neznamená, že si jdeme vyřizovat nějaké účty. Jsme jen dva nejlepší boxeři v České republice. Je to ryze sportovní záležitost. Chceme rozhodnout, kdo je z nás ten lepší.

Jaká strategie může na vašeho soupeře platit? Nějakou mám, ale nechci jí prozrazovat dopředu. Vasil má spoustu dobrých stránek a silných zbraní. Myslím si, že v každém aspektu, v kterém on je dobrý, jsem ale ještě o trochu lepší. Alespoň tomu věřím.

Přecijen, o nějakých slabinách víte? Každý má slabiny, ale nechci se na to úplně zaměřovat. Věřím, že budu odolnější psychicky, víc si budu věřit. Doufám, že ho psychicky zlomím. Uvidíme, kdo si prosadí svojí taktiku. Jinak jsme podobně stejně dobří, jsme vyrovnaní. To dělá tenhle zápas tak napínavý a divácky zajímavý. Myslím si, že rozhodnou i jiné věci, než jen ty boxerské.