Prokletých sedm minut. Plzeňští hokejisté dotahovali tříbrankové manko marně

Od - úterý, 2. únor 2021 20:57
hokej, frodl ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Souboj dvou Škodovek zvládla lépe ta mladoboleslavská. Ve 42. kole extraligy porazili Středočeši Plzeň 3:2. O osudu zápasu rozhodla druhá polovina druhé třetiny, v níž dali hráči Mladé Boleslavi v rozmezí sedmi minut všechny své tři góly. Na začátku třetí třetiny pak snížil Jakub Pour a stejný hráč ještě minutu před koncem přidal svojí druhou brankou. Plzni už to ale nakonec na body nestačilo.

V úvodu zápasu dominovali hosté. Jen v prvních šesti minutách měli tři velké tutovky. Rob, Gulaš ani Pour ale tváří v tvář Krošeljovi neuspěli. Bezbrankovým skóre nepohnul ani v 11. minutě plzeňský obránce Kaňák. Západočechy pak v aktivitě zbrzdilo vyloučení Roba, gólman Frodl ale příliš práce neměl.

Ve 26. minutě měl další gólovku plzeňský Rob, sám u tyče ale přestřelil, a tak se radovali domácí. Krátce po polovině zápasu se prosadil v přesilovce střelou z pravého kruhu Stránský. Uběhla přesně minuta a už to bylo 2:0. Flynn předložil puk nekrytému Šťastnému, a ten nedal Frodlovi šanci. A ani to nebylo ještě všechno. Ve 38. minutě ujel plzeňské obraně Stránský a zvýšil už na tříbrankový rozdíl.

Ze třetí třetiny uplynulo jen 50 vteřin a první trefy se dočkali i indiáni. Po vhazování se dostal puk k nekrytému Jakubu Pourovi, který přesnou střelou vymetl růžek branky. Ve 44. minutě mohlo být pro Plzeň ještě o něco veseleji, Viktor Lang ale v kritické chvíli při zakončení trefil jen bránícího hráče Mladé Boleslavi. V 52. minutě naopak nebyl daleko od čtvrté branky domácích Šťastný, nedokázal ale po obtočení branky zvednout puk nad Frodlovo beton. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny Plzeň odvolala gólmana a zkusila hru v power-play. V čase 58:57 ještě zdramatizoval duel druhým gólem Jakub Pour, na víc už ale indiáni neměli čas.