Problémy s parkováním na Borech má vyřešit parkovací dům

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pondělí, 3. leden 2022 06:51
Problémy s parkováním na Borech má vyřešit parkovací dům ilustrační. Foto: pixabay

S nedostatkem parkovacích míst v Plzni na Borech by měl pomoci parkovací dům. Podle plánů nabídne 329 míst, převážně pro residenty. Nacházet se bude ve Skupově ulici a první auta by v něm mohla zaparkovat v roce 2025. 

Na parkovací dům ve Skupově ulici na Borech schválili zastupitelé na svém jednání peníze v rozpočtových výhledech na roky 2022 až 2025. "Bude realizován v letech 2024 a 2025," potvrdil radní pro ekonomiku David Šlouf. Stavba by měla začít v roce 2024 a potrvá dvě stavební sezony. "Je už zahrnutá v rozpočtu na příští rok i ve výhledech, abychom měli peníze na přípravu a mohli na tom pracovat," podotkl vedoucí městského odboru investic Pavel Grisník.

Podle náměstka pro dopravu a životní prostředí Michala Vozobule půjde o kompletně nadzemní čtyřpodlažní objekt se zelenou střechou. Aktuálně je už vydané stavební povolení, které ještě není v právní moci. "Vznikne tam 329 parkovacích míst, jak pro rezidenty, tak volné placené parkování. Přesný rozsah se určí až po jednání s budoucím správcem," popsal Grisník. Dále tam bude 34 míst na nabíjení elektroaut.

Dům bude stát na místě současného spodního parkoviště mezi policejní stanicí a Skupovou ulicí. Horní parkoviště u obchodního domu Luna zůstane.