Přivezte zvířatům krmení, vyzývá plzeňská zoo

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 17. listopad 2020 14:05
200603_Velbloud_3 Foto: Zoo Plzeň

Zoologická a botanická zahrada města Plzně musí být sice kvůli koronavirové krizi opět uzavřena stejně tak, jako tomu bylo na jaře. V těchto těžkých obdobích se však ukázalo, že život zvířat není Plzeňanům lhostejný. „Při prvním uzavření na jaře, nám přibylo 120 nových adopcí,“ informoval mluvčí zoo Martin Vobruba a podotkl, že adopce zvířat je i nyní při druhém uzavření zahrady vhodnou cestou pomoci stejně jako nákup zboží na novém e-shopu, kde jsou k dispozici zajímavé suvenýry a dárkové předměty.

Možností je i zaslání libovolného peněžního příspěvku na účet zoo 282564313/0300. Zoo nabízí rovněž cestu nákupu dárkových poukazů, informace jsou na webu zoo.

Podzimní období ale také umožňuje naturální pomoc ve formě krmení pro zvířata. Vítány jsou vytříděné kaštany a žaludy – pro zubry, jeleny a prasata; dále vlašské a lískové ořechy či jeřabiny, rovněž se hodí mrkev a jablka, případně banány, citrusové plody, cuketa, čínské zelí, kedlubny, květák, okurky, papriky, pórek, saláty. Krmení je možné přivézt k budově ředitelství v amfiteátru Lochotín.