Premiéra na domácím ledě hokejistům Plzně nevyšla

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 13. srpen 2020 23:17
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté prohráli ve třetím duelu v poháru Generali Česká Cup na domácím ledě se Spartou 1:5. Jediný gól Škodovky vstřelil Filip Suchý. Západočeši tak mají v tabulce skupiny B stále pouze dva body.

Pro domácí tým v čele s Dominikem Pavlátem nezačal první duel před vlastními fanoušky vůbec dobře. Už ve druhé minutě se totiž hosté radovali, když nahození Pavelky tečoval Zikmund. Ve 4. minutě měla svoji první příležitost i Škodovka, střelu Milana Gulaše ale Machovský i s trochou štěstí vyrazil. V 15. minutě dvakrát pálil nebezpečně Čerešňák, v prvním případě mu překazil radost Machovský, ve druhém nepřesná muška. Velké šance pak měli Západočeši v následné přesilové hře. Ty největší spálili Mertl a Musil. V poslední minutě se ještě hodně zapotil plzeňský gólman Pavlát, na něhož se řítil osamocený Sukel´. Mladík v brance Škody ale prokázal klid a velký postřeh a sparťanského útočníka vychytal.

Ve 23. minutě hráli hosté první přesilovku, vytvořili si obrovský tlak a nakonec také podruhé překonali Dominika Pavláta. Úspěšnou dorážkou se o to postaral Kudrna. Indiáni ale vrhli okamžitě síly do útoku a po dobré práci Straky s Kodýtkem dostal puk do sítě Filip Suchý. Ve 27. minutě nejprve hosté z brejku ve vlastním oslabení trefili tyč, posléze Gulaše vychytal Machovský. O čtyři minuty později plzeňský kapitán neuspěl znovu, a tak přišel trest. Sparťané využili i druhou početní výhodu, když se trefil Tomášek. Ve 37. Minutě Kantner sice rozvlnil síť, ale pouze tu boční.

I začátek třetí třetiny vyšel daleko lépe hostům. Čerešňák nešťastně sklepl puk do jízdy přímo Dvořáčkovi, který se trefil přesně do horního rohu. Ve 47. minutě mohlo být s Plzeňany ještě hůř, kdyby Pavlát nechytil stoprocentní šanci Košťálkovi. Obrovskou příležitost snížit spálil v 53. minutě Mertl. Sparta už si vítězství v poklidu pohlídala, 47 vteřin před třetí sirénou navíc gólem do prázdné branky uzavřel účet zápasu Klimo.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Výsledek odpovídá dění na ledě. Jsme tým, který má hokej založený na pohybu a houževnatosti. Pokud to tam není, tak proti takovému kvalitnímu týmu jako je Sparta neuspějeme. Předčili nás, dobře zacházeli s pukem. My jsme na tom nebyli kondičně v pořádku tak, jak bychom si představovali. Hosté vyhráli zaslouženě. Každý den je trochu jiný, každý zápas vám sedne jinak. Oslabení je někdy o štěstí, hledáme hráče a je možná lepší, že jsme si to vybrali teď."