Předvolební šachy v Trikolóře: Strobach sestřelen z pozice lídra

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 27. červenec 2020 21:45
21231196_1532662473457393_6526370717618817265_n Jiří Strobach. Foto: archiv J. Strobach

Trikolóra v Plzeňském kraji se otřásá v základech. Minulý týden z krajské organizace hnutí přišla zpráva, že lídrem hnutí v krajských volbách bude extarosta centrálního obvodu Jiří Strobach. Dnes je ale všechno jinak. Nejen, že byl Strobach z pozice jedničky kandidátky odstraněn, ale dokonce byla zrušena celá krajská organizace Trikolóry.

„Krajská organizace Trikolóry dnes byla předsednictvem strany zcela zrušena a bude vystavena nová,“ potvrdil serveru Plzeň.cz celorepublikový místopředseda hnutí Dalibor Uhlíř.

Přes veškeré zmatky však Trikolóra i nadále řeší kandidátku pro krajské volby. „Zhruba před měsícem byl předsednictvem jako krajský lídr schválen Pavel Borusík, který i nadále zůstává právoplatným lídrem. To, že někdo minulý týden vytáhl pana Strobacha, byla pirátská práce části krajské rady. První devítka na kandidátce již byla schválena a dnes jsme schválili další část kandidátky,“ dodal Uhlíř.

V Trikolóře se jedná už o několikátou změnu během posledních měsíců. Není to přitom tak dlouho, kdy bývalý krajský šéf strany Petr Rund hlásil, že Trikolóra zaznamenává velký zájem o členství. Nyní má ale strana Václava Klause mladšího na západě Čech zcela jiné problémy.

Sám Václav Klaus mladší v Plzeňském kraji strávil tři dny. Na přelomu června a července vyrazil na třídenní cestu po regionu, během které navštívil Plzeň, Rokycansko, Nepomuk, Starý Plzenec, Radčice, Přeštice, Domažlice, Poběžovice nebo Klatovy.