Hokejisté obuli brusle. Kvůli koronaviru zatím kouč plány nemění

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 27. červenec 2020 17:09
Hokejisté obuli brusle. Kvůli koronaviru zatím kouč plány nemění Foto: HC Škoda Plzeň

V pondělí měli jít na testy, ale nakonec šli rovnou na led. Hokejistům Škody Plzeň začala ta příjemnější část letní přípravy, jejíž podoba a délka je ale kvůli koronaviru prozatím s velkým otazníkem. "Plán ale zatím neměníme," hlásil po prvním tréninku, který probíhal za zavřenými dveřmi, kouč Ladislav Čihák. K týmu se už připojili také Milan Gulaš, Tomáš Mertl a Viktor Lang.

Foto: HC Škoda Plzeň

Jak probíhal první trénink? Rozdělili jsme kluky na dvě skupiny po 12 hráčích a k nim tři gólmany s tím, že každá měla hodinový trénink. Proběhlo to v normálu.

Dá se už po prvním tréninku poznat, jak kdo na tom po suché přípravě je? Je to jenom začátek. Někteří kluci už na led chodili, někteří ne. Je to o tom si obout ty brusle. Musíme tento týden potrénovat.

Jaký je plán na další dny? Tento týden budeme trénovat do pátku, dopoledne na party, odpoledne společně. Ať už se bude hrát Generali Cup nebo ne, plán neměníme.

Pracujete s variantou, že se turnaj odloží? Zatím žádný plán "B" nemáme. Pokud by se odložil, tak to budeme muset řešit hned. Předpokládám, že by nešly ani přátelské zápasy. A pokud se turnaj posune, budeme si hrát případně s dávkováním a četností tréninkových jednotek.

Sledujete tedy napjatě vývoj kolem koronaviru? Tak pokud se to člověka týká, nějak to sledovat musí. Teď jsme dostali i nějaké prohlášení o opatřeních ze svazu. Musíme si hlídat, abychom něco nezanedbali. Jedním uchem to posloucháte, ale abych u toho seděl od rána do večera, to ne.