Gulaš prozradil kouzlo své suché přípravy. Led a posilovna. Některým věcem se už vyhýbám, říká kapitán

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 27. červenec 2020 16:51
gulaš Foto: HC Škoda Plzeň

Po individuální suché přípravě se kapitán hokejové Plzně Milan Gulaš opět připojil k týmu. Nechyběl tak ani na prvním tréninku na ledě. "Bylo to příjemné, po dlouhé době jsme všichni byli natěšení. Rád jsem kluky viděl. Byl to klasický první led, spíš seznamování s novými věcmi," uvedl Gulaš.

Foto: HC Škoda Plzeň

Byl to tedy takový trénink, kdy všechno bolí? Asi jo, ale já mám tu výhodu, že celou letní přípravu absolvuji na ledě, takže pro mě to tak strašné nebylo, spíš jsem si to užíval. Pro ty, co nemají možnost chodit na led, to bylo horší. Ani výstroj moc neobměňuji, jsem na ni zvyklý.

Vy jste měl individuální suchou přípravu, jak probíhala? Všechno se odvíjí od toho, jak se tělo cítí. Jsou věci, které mé tělo nemá rádo, tak se jim vyhýbám a nahrazuji to jinými věcmi. Bylo hodně ledu, hodně jsem trávil čas v posilovně. Není to nic extra, ale každý hráč potřebuje něco jiného a jsem strašně rád, že si přípravu můžu dělat podle sebe. Nějaké novinky jsme tam letos přidali, věřím, že se to projeví. Měli jsme i výbornou partu, připojili se k nám noví kluci, dá se říci z celé republiky. Dvakrát v týdnu na ledě to taky mělo grády.

Období po sezóně bylo hodně turbulentní, ať už s koronavirem nebo s uzavřením extraligy. Sledoval jste vývoj? Všechno to sleduju. Vyšlo najevo, že někteří kluci jsou pozitivní, to není dobrá zpráva. Je potřeba, aby to jelo a tohle tomu nepřidá. Doufám, že to byly výjimky. Příští týden už jsou na programu zápasy a byla by škoda, kdyby se to muselo posunout. V šatně jsme si řekli, abychom byli trochu zodpovědnější. Nejde ani tak o nás, my jsme zdraví lidi, ale všichni máme rodiny, děti a určitě nechceme, aby to někdo přitáhl domů a nakazil. Zdraví je přednější.

Jaký je vůbec váš názor na to, jak Plzeň posílila? Někteří kluci už tady hráli, tak ty znám. A další i třeba skrz extraligu od vidění. Seznámení je tedy rychlé. Jsem rád, že jsme podepsali zkušené kluky, kteří ví, co je třeba. Věřím, že můžeme udělat v další sezóně zase nějaký úspěch.