×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9969

Pozor na klíče! Nezvěte si domů zloděje

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 8. prosinec 2019 18:18

Hlídejte si své klíče a zamykejte. Tak by se dalo shrnout nejdůležitější bezpečnostní opatření, které ale bohužel bývá často podceňováno a vede pak ke vloupáním, kdy Vám škodu nemusí uhradit ani pojišťovna.

Pouze zabouchnuté dveře lze velice snadno otevřít během pár sekund, obvykle bez jakýchkoliv známek poškození. Proto vždy při odchodu z domova vždy zamykejte – i když jdete jenom rychle vyvenčit psa nebo vynést odpadky. I taková chvíle zloději stačí, aby se do bytu dostal, sebral to nejcennější (například tašky s peněženkami či notebooky hned v předsíni) a zase zmizel. Pokud ale máte bezpečnostní dveře, kování a kvalitní bezpečnostní vložku, na překonání zamčených dveří bude zloděj potřebovat mnohem více času a nástrojů. S velkou pravděpodobností pokus o vloupání po chvíli vzdá a půjde si vybrat hůře zabezpečené dveře.

Aby ale zamčená vložka plnila svou funkci, musíte mít jistotu, že víte, kdo má Vaše klíče. V případě, že tomu tak není, snadno se může stát, že se k Vám domů dostane nezvaný host. Když si zloděj klíčem odemkne, nedojde k překonání překážky a pojišťovna Vám pak nemusí vzniklou škodu uhradit. Proto co nejdříve vyměňte zamykací vložku vždy, když ztratíte klíče nebo Vám je někdo ukradne, když se přestěhujete do nového bytu nebo domu, nebo když máte podezření, že jste nedostali všechny klíče k vložce (standardně se vložky dodávají se třemi nebo pěti klíči). Řadu vložek je možné pouze přestavět na novou kombinaci klíče. V takovém případě pak zaplatíte pouze tento servis a výrobu klíčů, nemusíte ale kupovat novou bezpečnostní vložku. Raději si pořiďte zamykací vložku s bezpečnostní kartou, díky které budete mít jistotu, že kopie klíče si můžete nechat vyrobit pouze Vy.

Nikdy nenechávejte klíč pod rohožkou nebo květináčem u vchodu. Jsou to první místa, kam se zloděj podívá. Pokud potřebujete nechat na místě rezervní klíč (pro sebe, návštěvu nebo opraváře), pořiďte si malou bezpečnostní schránku na číselný kód, kam můžete klíč bezpečně uložit.

Potřebujete klíč, bezpečnostní vložku, přestavět současnou vložku na nový klíč nebo schránku na klíče? Rádi Vám pomůžeme v KLÍČOVÉM CENTRUM v Plzni. Zastavte se u nás!

PR