Požár haly s uskladněnou slámou způsobil milionové škody. Pomocnou ruku podali sousedé

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 23. prosinec 2020 11:14
FB_IMG_1606462397589 foto: HZS PK

Byl to koncem listopadu největší požár, jaký obyvatelé Chodského Újezdu zažili. Plameny zasáhly zemědělskou halu a spolkly všechny zásoby slámy na zimu. Kravám i svému sousedovi se rozhodl podat pomocnou ruku jiný místní zemědělec.

"Když má farmář to srdíčko a vidí, že by ta zvířata byla ve hnoji a neměli jim tam co podestlat, tak jsem chtěl zkrátka rychle pomoci," uvedl Jan Dufka, organizátor pomoci a zemědělec.

Přes sociální síť tak farmář Dufka oslovil své kolegy, pomohlo jich nakonec šest. Někteří mají sami s ohněm nepříjemné zkušenosti. "Vyhořela nám vloni stáj, takže negativní zkušenost máme. Nejenom o Vánocích by si měli lidi pomáhat, takže pro nás je to standardní záležitost," prohlásil další ze zemědělců Petr Bernard.

Zemědělci navozili do areálu statku v Chodském Újezdu už 100 balíků slámy, dalších 400 přibyde do konce prosince. "To bude, myslím, dostačující pro ten provoz, aby to přežili do další sezony," dodal Dufka.

Finančně přispěla také bývalá farmářka z Domažlicka. "Strašně si toho všeho cením," komentoval majitel statku Jan Willem Schlimmer.

Vděční můžou být v Chodském Újezdu také počasí, na rozdíl od předchozích let byla letos díky dostatku srážek dobrá úroda a dárcům tak balíky nebudou příliš chybět.