Pouliční umělci obsadí ulice Plzně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 27. srpen 2020 16:46
200827_Busking_3 ilustrační

Už po sedmé se v Plzni koná mezinárodní festival pouličního umění Pilsen Busking Fest. Umělci nejrůznějších žánrů pobaví v ulicích Plzně kolemjdoucí v pátek a sobotu 4. a 5. září. Centrem se stane oblíbené místo U Branky, kde se na velkém pódiu vystřídají hlavní hvězdy festivalu, vyroste tam kreativní zóna Živá Velryba, proběhne malý food festival plný exotických pokrmů a po skončení hlavního programu se celý prostor promění v jednu velkou diskotéku.

ilustrační

Festival už představil svůj program a mapu míst, kde budou umělci vystupovat. Pořadatelé upozorňují, že v programu se mohou objevit různé změny a přesuny. Specialitou letošního ročníku je deset volných zón, kde dostane šanci kdokoliv mimo hlavní program pro prezentaci svého umění. Tyto zóny jsou opět součástí mapy a bližší pravidla pro jejich využívání jsou na webu festivalu.

Už ve čtvrtek 3. září se na neoficiálním začátku festivalu v klubu Anděl představí největší hvězdy – The Trouble Notes z Německa a Freeborn Brothers z Polska. Diváci tam dostanou více prostoru pro poznání i dalších umělců či kapel, kterých bude v letošním roce kolem pětatřiceti. Vedle muzikantů a tanečníků nebudou chybět ani zástupci nového cirkusu. Diváci se mohou těšit například na Umami Dance Theatre – nesourodou dvojku ze Španělska, Marcose Masettiho, v Itálii žijícího rodáka z Argentiny, který přijede do Plzně už potřetí, či Rulase Quetzala z Mexika, jehož show je založena na propojení hudby a ohně.

„Na celý festival je vstup sice zdarma, ale doporučujeme návštěvníkům přispět do klobouku či jakékoliv nádoby dobrovolně. Nejenom v tomto složitém období, kdy kulturní scéna dostala opravdu tvrdou ránu, je podle nás zcela zásadní touto formou podpořit, a hlavně ocenit vystupující umělce,“ uvedl hlavní dramaturg festivalu Jan Šinko.

Fotogalerie