Potvrzeno. Duo K+K přestupuje ze Žiliny do Plzně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 6. květen 2020 19:39
20-05-06-na-web Foto: FCVP

Fotbalová Viktoria Plzeň hlásí další dvě nové, ale očekávané posily. Jako volní hráči ze Žiliny přichází čtyřiadvacetiletý středopolař Miroslav Káčer a šestadvacetiletý stoper Filip Kaša. Oba hráči získali ve slovenském klubu pod vedením současného plzeňského kouče Adriana Guľy mistrovský titul. Smlouvu podepsali na tři roky.

Miroslav Káčer. Foto: FCVP

„Zareagovali jsme na situaci, která nastala v Žilině. Jsem rád, že můžeme v našem kádru přivítat hned dva nesmírně kvalitní fotbalisty. Jak Miro Káčer, tak Filip Kaša patřili k oporám týmu a velmi dobře je ze společného působení zná i trenér Adrian Guľa. I to byl důležitý faktor během jednání. Věřím, že oba budou přínosem a posilami pro náš již tak velmi kvalitní kádr,“ říká k příchodu dua K+K generální manažer klubu Adolf Šádek.

Za posily je rád také trenér Guľa. „Věřím, že pro Viktorku budou přínosem. Jejich typologie by nám mohla do týmu přinést to, co je potřebné. Filip má velmi dobré fyzické a rychlostní parametry. V kombinaci s našimi výbornými hráči věříme, že by to směrem do budoucnosti mohl být hodně zajímavý přínos. Miro je velmi pracovitý, má velký akční rádius, je dostatečně rychlý. Na svůj věk je i mimořádně zkušený. Jejich charakter i mentalitu znám a pevně věřím, že do kabiny zapadnou,“ říká plzeňský kouč.

Filip Kaša. Foto: FCVP

Miroslav Káčer bere přesun do Plzně jako novou výzvu. "Plzeň je velký klub evropských parametrů, který mě může v kariéře dále posunout. Doufám, že pomůžu k tomu, abychom hráli evropské poháry a samozřejmě získali i titul v domácí soutěži,“ řekl krátce po přestupu Káčer. Podobně vidí situaci i Filip Kaša. „Jsem strašně rád, že se mohu posunout zase o level výš. Viktoria Plzeň má vysoké ambice. Přišel jsem udělat maximum pro tým, chci se prosadit do základu a být prospěšný týmu.“

„I přes zahraniční nabídky na Filipa jsme jednoznačně preferovali tu z Plzně. A to ze dvou důvodů – zaprvé rychlé a seriózní jednání generálního manažera Adolfa Šádka, zadruhé osobnost trenéra Adriana Guľy, se kterým Filip spolupracoval během angažmá v Žilině,“ dodal k transferu Filipa Kaši hráčův zástupce David Nehoda z agentury Nehoda Sport.

Stejná slova volil i Karol Kisel z agentury K2K Sports, jež zastupuje Káčera. „Miro svými kvalitami přerostl úroveň slovenské ligy a registrovali jsme o něj zájem z více zemí. Nicméně zájem Viktorky, rychlé jednání pana Šádka, dobré zkušenosti hráče s trenérem Guľou i má znalost prostředí rozhodly o tom, že jsme zvolili přestup do Plzně jako jednoznačné řešení.“ Káčer je historicky nejmladším střelcem slovenské ligy. Trefil se už v 16 letech při debutu proti Myjavě, kdy Žilina zvítězila 4:1. V té sezoně odehrál ještě 10 dalších zápasů, v další už toho odehrál daleko více a vstřelil 2 branky. Dohromady ve slovenské lize nastoupil do 184 duelů a trefil se 32 krát. V této sezoně vedl Žilinu jako kapitán.