Poplach na Krajském úřadě, členka rady má koronavirus. Daří se mi dobře, vzkazuje

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 26. březen 2020 23:13
radka trylcova foto: radkatrylcova.cz

Aktualizováno 22:10 Jednou z aktuálně 46 osob nakažených koronavirem v kraji je také členka rady Plzeňského kraje Radka Trylčová. Podle vlastních slov se jí daří dobře a nemoc má jen lehčí průběh.

Mluvčí úřadu Alena Marešové potvrdila, že u všech, se kterými přišla Trylčová do kontaktu, byla okamžitě nařízena karanténa. "Krajská hygienická stanice dnes všechny obvolávala. Budou se dělat odběry na vyhodnocení. Do dvou dnů bychom měli mít výsledky," uvedla.

Na sociálních sítích pak informaci o pozitivním testu potvrdila později sama Trylčová. "Byla jsem pozitivně testována na nemoc COVID 19. Nemoc u mne zatím má naštěstí lehký průběh, takže se budu léčit v domácím prostředí, kde budu izolována. Po pozitivním testu jsem hygieniky informovala o všech svých kontaktech v kritické době. Ráda bych také poděkovala všem zdravotníkům i pracovníkům Krajské hygienické stanice za velmi vstřícný a profesionální přístup při mém vyšetření," napsala na sociální sítě Trylčová.

Josef Bernard v karanténě.

Podle našich informací uplynul od doby, kdy byl Trylčové uskutečněn odběr, už delší čas. Problémem ale je, že se 16. března zúčastnila mimo jiné i zasedání rady, kde bylo kompletní vedení kraje, včetně hejtmana Josefa Bernarda (ČSSD). Také ten skončil v domácí karanténě a teď se on ale i další upínají k tomu, aby odběry vyšly negativně. Hejtman byl totiž v době vyhlášeného stavu nouze hodně vidět na veřejnosti. Nechyběl například na zahájení provozu stanoviště pro odběr vzorků v Rokycanech, pravidelně byl také u distribuce zásilek roušek a respirátorů z Ministerstva vnitra. "Jsem v karanténě minimálně do pondělí příštího týdne. Cítím se naprosto zdráv. Moje činnost v krizovém štábu není nijak narušena," uvedl hejtman s tím, že další jeho práci karanténa nanaruší. "Naštěstí žijeme v 21. století, máme moderní komunikační prostředky. I tak jsme se propojovali velmi často na zúženém krizovém štábu pomocí videokonference," dodal Bernard.

V Plzeňském kraji bylo ve čtvrtek pozdě večer potvrzeno 46 případů koronaviru, o 13 víc než ve středu. https://www.facebook.com/plzensky.kr/videos/581454295784950/