Poplach na dálnici D5. Řidič se řítil v protisměru, pátral po něm vrtulník, policisté zastavili provoz!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pondělí, 10. červenec 2023 09:18
Poplach na dálnici D5. Řidič se řítil v protisměru, pátral po něm vrtulník, policisté zastavili provoz! ilustrační. Foto: Policie ČR

Ve velkém ohrožení se ocitli řidiči, kteří jeli v pondělí ráno po dálnici D5 ve směru na Rozvadov. Přímo proti nim se totiž řítilo vozidlo v protisměru. Po autě pátral následně i policejní vrtulník, který ho nalezl odstavené na benzínové stanici.

"Uporňujeme řidiče,kteří jedou po dálnici D5 ve směru jízdy na Rozvadov, na vozidlo v protisměru. Mělo by se jednat o vozidlo červené barvy, které se nyní pohybuje okolo 50. kilometru. Naše hlídky jedou na místo. Jeďte s maximální opatrností," uvedla dnes po půl 8 ráno policejní mluvčí Eva Červenková.

Kvůli autu jedoucímu v protisměru policisté následně zcela zastavili provoz. "Do pátrací akce po vozidlu jedoucí v protisměru byl nasazen i policejní vrtulník. Ten po chvíli nalezl vozidlo odstavené na nedaleké benzínové čerpací stanici," informovala Červenková. Podle ní řídil vozidlo dvaapadesátiletý muž. "Přestupkové jednání řidiče bude předáno k projednání na místně příslušný správní úřad. Během jízdy nedošlo k žádné dopravní nehodě," dodala.