Plzeňské muzeum loutek získalo významné mezinárodní ocenění

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 10. červenec 2023 16:19
Plzeňské muzeum loutek získalo významné mezinárodní ocenění ilustrační. Foto: Muzeum loutek

Muzeum loutek v Plzni bylo certifikováno jako Domov pro vzdělávání v 21. století/Home of 21st Century Education. Tato mezinárodní certifikace potvrzuje, že plzeňské muzeum loutek je kvalitním místem vzdělávání pro děti, školy i rodiny. Je místem, kde se děti prostřednictvím kultury, umění a hry mohou učit, jak pozitivně měnit budoucnost.

„Západočeské muzeum si certifikace své pobočky velmi váží a vnímá ji jako velký závazek a motivaci pro budoucí práci,“ uvedla mluvčí muzea Romana Němečková.

Certifikaci uděluje mezinárodní společenství muzejních profesionálů, zaměřených na muzejní edukaci, kteří rok od roku 1996 spolupracují pod hlavičkou Hands On! International Association of Children in Museums., jediné evropské organizace věnující se dětem v muzeích na nadnárodní úrovni, s dosahem do více než 50 zemí.

Všechny instituce označené za Domov pro učení v 21. století by měly představovat vstupní bránu do kultury, snadno přístupné veřejné místo plné radosti a fantazie, měly by být domovem interaktivního učení hrou, prostorem pro objevování neznámého a v neposlední řadě rozvíjet dětský talent s důrazem na prožívání všemi smysly.