Policisté zachránili sebevraha. Druhý den se od něj dočkali poděkování

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 29. březen 2023 17:17
Policisté zachránili sebevraha. Druhý den se od něj dočkali poděkování Foto: Policie ČR

Hodně netradičního poděkování se dostalo sušickým policistům. Ti nejprve zachránili muže, který se oběsil na půdě. Druhý den jim dotyčný za záchranu života poděkoval se slovy, že to byla hloupost a je rád, že je naživu. 

V první polovině března letošního roku v odpoledních hodinách byla policejní hlídka z obvodního oddělení Sušice operátorem tísňové linky 158 vyslána do jedné z menších obcí na Sušicku k muži se sebevražednými úmysly. "Jednalo se o dvaatřicetiletého muže, který se chystal oběsit na půdě rodinného domu. Na místě policisté zjistili, že se muž nachází v malém průlezu na půdu a není možné se k němu dostat, jelikož v průlezu chyběl žebřík, který měl dotyčný vytažený u sebe na půdě. S mužem se pokoušela neustále komunikovat osádka zdravotnické záchranné služby, avšak pokusy rozmluvit mu jeho úmysl skočit, byly neúspěšné a dotyčný své výhružky naplnil," popsala policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Od jisté smrti ale zachránila muže dvojčlenná hlídka policistů. "Jeden z členů policejní hlídky využil druhého kolegy a do jeho nastavených rukou našlápl a vyhoupl se až na půdní prostor. Poté okamžitě odtáhl muže do bezpečného prostoru a nožem přeřezal oprátku, kterou měl kolem krku. Tím došlo k uvolnění jeho dýchacích cest. Následně policista našel žebřík, který umístil do prostoru pro výlez na půdu, čímž zajistil k muži přístup záchranářům," potvrdila Šmaterová. Muž byl následně převezen do zdravotnického zařízení k dalšímu ošetření. Před převozem do nemocnice policisté provedli u muže dechovou zkoušku, která ukázala pozitivní výsledek s hodnotou 2,30 promile. 

Druhý den se ale stalo něco, co asi sami policisté nečekali. "Jednoho ze zachraňujících policistů telefonicky kontaktoval dotyčný muž. Děkoval mu za záchranu svého života a uvedl, že to byla od něj hloupost a je rád, že je naživu," dodala mluvčí.