Policejní pes DAG vypátral ukrytého pachatele

Zveřejněno v Krimi
Od - středa, 6. červenec 2022 15:05
Policejní pes DAG vypátral ukrytého pachatele Foto: Policie ČR

Osmadvacetiletému muži, který se vydal krást do jedné z firem v Plzni na Slovanech, zkazil radost z lupu policejní pes Dag. 

Sobotní noc nedopadla pro jednoho nenechavce dle jeho představ. Krátce po desáté hodině večer vnikl pachatel do areálu jedné soukromé firmy v Plzni na Slovanech. Musel přitom překonat uzamčenou vjezdovou bránu o výšce 230 centimertrů. Jeho cílem se stalo okno zasazené ve střeše od pánské šatny, které bylo otevřené na ventilaci. "Vyšplhal se po požárním žebříku až na střechu, okno poškodil a vnikl do objektu. Šatnou prošel do dílny, kde odcizil 4 kusy měděné pásoviny, kterou vložil do svých dvou přinesených igelitových tašek. Tyto tašky s lupem později zanechal při útěku z objektu na chodbě uvnitř budovy, kterou opustil," popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová. Svým jednáním způsobil celkovou škodu firmě za přibližně 17 tisíc korun.

Jeho šance k útěku skončila v době, kdy se v objektu objevil služební pes DAG s přivolanými policisty. Ti byli na místo přivoláni všímavým svědkem, který náhodně zpozoroval pohyb cizí osoby v areálu. Pomoc čtyřnohého parťáka měla úspěch. "Po objektu se porozhlédl a pachatele za pár minut vypátral schovaného pod přístřeškem v areálu firmy," potvrdila Hokrová. Policisté následně osmadvacetiletého muže zadrželi a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež.