Měli jsme gól dát, přiznal po remíze s rumunským Botosani Horváth. Hráče ale omlouval

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 6. červenec 2022 10:23
Měli jsme gól dát, přiznal po remíze s rumunským Botosani Horváth. Hráče ale omlouval Foto: FCVP

Jako hodně soubojový zápas, který ale splnil svůj účel hodnotili první přípravné utkání na soustředění v Rakousku zástupci Viktorie Plzeň. Západočeši poprvé v přípravě nedokázali vyhrát, s rumunským týmem FC Botosani remizovali i přes značnou převahu 0:0.

„Stál proti nám soupeř, který měl ve svém kádru spoustu zajímavých hráčů. My jsme do toho zápasu šli z plného tréninku, takže v některých částech utkání mohlo být vidět, že jsme trochu unavení. Nicméně dokázali jsme si vytvořit dost šancí na to, abychom dali gól, což se nám bohužel nepovedlo, a také jsme soupeře do žádné velké šance nepustili, což je pro nás také dobrá zpráva. Ze zápasu máme určitě spoustu poznatků a myslím si, že se jednalo o dobrý výkon,“ zhodnotil úvodní duel pod alpskými štíty asisent trenéra Pavel Horváth. Dobrou zprávou podle něj je, že i přesto, že se hrálo hodně důrazně, nedošlo k žádnému zranění. "Byly tam některé výkony, které možná byly trochu slabší, ale jsme v přípravě, kluci to mají náročné a musí získávat herní kondici, což se nám podařilo,“ popsal Horváth.

Také podle krajního záložníka Ondřeje Mihálika šlo o hodně soubojový duel. "Ale rozhodně splnil očekávání. Už se to začíná rýsovat k těm ostrým zápasům, které jsou před námi. Čekají nás ještě dvě utkání, jenž nás prověří a musíme se na ně přichystat,“ podotkl.

Viktoriáni si také chválí samotné zázemí, kde tradičně kemp rozbili. „Co se týká podmínek, tak jsme tady na to zvyklí a dobře to tu známe, tudíž jsme s místním prostředím spokojení a můžeme se zde poctivě připravovat. Myslím si, že příprava plynule pokračuje, jak bylo plánováno a zítra na to zase navážeme. Už jsme přešli z té fáze kondiční přípravy do té více herní fáze a jako tým se začínáme sehrávat a připravovat se na to, na co se nejvíce těšíme, tedy na novou sezonu,“ doplnil asistenta trenéra.