Počet pozitivně testovaných v kraji roste

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 30. prosinec 2020 11:46
CDC koronavirus ilustrační, pixabay

V Plzeňském kraji po vánočních svátcích pokračuje denní nárůst zjištěných případů koronaviru. V úterý testy potvrdily nákazu u 637 lidí, což je podobné číslo jako před Vánocemi a nejvyšší počet nově zjištěných případů od Štědrého dne, kdy laboratoře potvrdily 118 nových případů. Index protiepidemického systému PES zůstává v kraji čtvrtý den na hodnotě 71, což odpovídá čtvrtému stupni pohotovosti. V Česku se dnes index rizika epidemie covidu-19 zvedl na nejvyšší, pátý stupeň pohotovosti - proti úterý o devět bodů na 80. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od začátku epidemie letos na jaře potvrdily testy v kraji 37.366 nákaz koronavirem, z toho připadá asi pětina na prosinec. V kraji od jara zemřelo 564 lidí, kteří měli nemoc covid-19. V pondělí jich zemřelo sedm, v úterý tři. Za prodloužený vánoční víkend od Štědrého dne do neděle zemřelo 26 lidí. V kraji je nyní podle statistik ministerstva 5217 aktivních případů koronaviru.

Index v protiepidemickém systému PES je nejvyšší v okrese Rokycany, kde se druhý den drží na hodnotě 80, nejnižší zůstává na Tachovsku, kde se zvedl o dva body na 66. Na Domažlicku a severním Plzeňsku zůstává dnes úterní hodnota 71, ve zbývajících okresech kraje se hodnota oproti úterku zvedla o pět bodů - na Klatovsku na 74, na jižním Plzeňsku na 79 a v Plzni-městě na 76.

čtk