Počet nakažených stoupl i v kraji, aktuálně je 14 pozitivně testovaných

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 19. březen 2020 09:39
CDC koronavirus ilustrační, pixabay

Aktualizováno 11:36 Krajská hygienická stanice v Plzni potvrdila ve středu ráno další tři pozitivně testované na koronavirus. Celkem je v Plzeňském kraji 14 nakažených. V celé České republice je nakaženo podle aktuálních údajů 464 lidí.

V Plzeňském kraji bylo prozatím testováno 530 lidí, 240 je jich v karanténě. Celkem 143 osobám už byla karanténa ukončena. Všichni nakažení si nákazu přivezli ze zahraničí, ať už z Itálie, Rakouska nebo ze Španělska. V nemocnici byly původně hospitalizovány dvě osoby, aktuálně už pouze jedna. Podle našich informací se jedná o Poláka, kvůli kterému musela být uzavřena Neurochirurgická klinika Fakultní nemocnice v Plzni. Ostatní nakažení jsou doma a průběh nemoci je u nich většinou mírný a bez komplikací.

Aktuálně jediným místem, kde testy probíhají, je laboratoř Fakultní nemocnice v Plzni. Druhá laboratoř na vyhodnocování odebraných stěrů má být zprovozněna v následujících dnech v Klatovské nemocnici.

Plzeňský kraj je zároveň připraven v případě nutnosti otevřít dvě místa pro odběry vzorků na testy na koronavirus u krajských nemocnic v Klatovech a Rokycanech, od pátku mohou přibýt další dvě v Domažlicích a Stodě. Instalaci kontejnerů a stanů už prováděli hasiči.