Počasí se zbláznilo, v únoru už může dorazit jaro

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 27. leden 2020 11:08

Podobně mírnou zimu zaznamenali meteorologové naposledy před 18 lety. Také v následujících týdnech rozhodně nehrozí velké mrazy, naopak. Teploty se mohou vyšplhat až na 12 stupňů.

I když od začátku ledna z hlediska celé ČR panuje relativně teplé počasí, průměrné týdenní teploty se udržovaly převážně v normálu. V následujících čtyřech týdnech se i nadále očekávají teploty většinou na horní hranici běžných hodnot, ve druhé polovině února i nad touto hranicí. Týdenní průměry nejnižších nočních teplot by se měly pohybovat stále pod nulou, týdenní průměry nejvyšších denních teplot od +2 do +6 °C. 'Postupně se ale může oteplit až na 12 stupňů.

Po relativně suchém počasí v lednu se v následujícím období očekává o něco více srážek a to zejména v prvním předpovědním týdnu. Během předpovědního období bude srážek postupně ubývat a nejméně se očekávají v posledním týdnu od 17. do 23. února. Z hlediska celkového množství srážek by mělo být období od konce ledna do začátku třetí únorové dekády jako celek v normálu.