Počasí lyžařům v Plzeňském kraji nepřeje, lyžuje se Nad Nádražím

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 26. prosinec 2019 22:22
lyžařská školička ilustrační

Počasí zatím v Plzeňském kraji zimním sportům příliš nepřeje. Na příděl sněhu netrpělivě čekají běžkaři i milovníci sjezdového lyžování. V západočeské části Šumavy lze lyžovat zatím jen omezeně v železnorudském areálu Nad Nádražím.

Nad Nádražím je v provozu jen část sjezdovky, otevřena je pro denní i večerní lyžování. Na svahu je do 30 centimetrů sněhu.

Největší zimní areál v kraji, Ski&Bike Špičák mohl zatím pustit jen provoz sedačkové lanovky, ovšem pouze pro turisty. Na vrcholu Špičáku je také otevřena rozhledna, informuje na svém webu areál. Jen pro turisty je v provozu rovněž další sedačková lanovka v oblasti, a to na Pancíř. Sjezdovka tam ale v provozu není.

Oproti minulým zimním sezonám má letos začátek lyžování v kraji zpoždění. Loni se na sjezdovce Nad Nádražím lyžovalo už od 14. prosince, na Špičáku se začalo o den později. V roce 2017 se na Špičáku lyžovalo už od 7. prosince.

Mimo provoz jsou zatím také například areály v Kašperských Horách, Kocourově či na Samotách. Lyžovat se zatím nedá ani v Českém lese. Nenapadlo dost přírodního sněhu, není ani vhodné počasí, aby mohli vlekaři vyrábět technický sníh.

Vánoční projížďku v upravených stopách musí zatím oželet i běžkaři. Ve vyšších polohách Šumavy sice napadl sníh, na údržbu stop ho není dost.

čtk