Čerešňák jubileum výhrou neoslavil. Vánoce? Ještě bych bral tak týden, přiznával slovenský bek

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 26. prosinec 2019 21:54
čerešňák Peter Čerešňák.

12. září 2014. Právě v tento den v české extralize debutoval slovenský obránce Peter Čerešňák. Tehdy se tak stalo v kádru Vítkovic proti hradeckému Mountfieldu, už čtvrtou sezónu ale slovenský reprezentační bek působí v Plzni. A v pátečním zápase se Zlínem (2:4) odehrál svůj jubilejní 300. duel.

Pamatujete si na svůj vůbec první zápas v extralize a co říkáte na svůj třístý zápas? První zápas v extralize si, abych řekl pravdu, ani nepamatuju. Je to ale pěkné číslo, jsem za něj vděčný. Ale přecijen třeba oproti Krácovi (Kracíkovi, pozn. red.), který má přes tisíc zápasů, a Mertlíkovi (Mertlovi, pozn. red.), který měl 600, je to dost takové malé číslo. (smích)

Jubilejní zápas jste si asi představoval lépe. Dostali jste dost hloupé góly.. Chybělo nám trochu štěstí, jim to z předbrankového prostoru padalo, my jsme trefovali brankáře. Škoda. Když vedli o dva góly, bylo vidět, že už dobře brání. Uhlídali si to dobře, musíme najít na tyto týmy recept.

Nepřišlo malinko podcenění? Zlín přecijen přijel bez tří hráčů základní sestavy.. Ne, trenér nás varoval, že poslední dobou hrají dobře.

Jak moc bylo těžké se zase z vánoční pohody dostat do zápasového tempa? Už to tak nějak bereme, včera jsme měli hned ráno trénink. Dá se s tím nějak vyrovnat.

Jaké vůbec byly vaše Vánoce? Velmi krátké, byl jsem na otočku doma. Ještě bych bral týden.

Zápasy jdou teď v rychlém sledu. Co čekáte od derby s Karlovými Vary? Vary jsou tento rok hodně nebezpečné, mají rychlé útočníky. Pojedeme tam určitě s tím, abychom vyhráli. Snad se nám to podaří.