Po třech výhrách zůstali indiáni bez bodu. Doma nestačili na Hradec Králové

Od - úterý, 12. leden 2021 20:24
_OD_1724 Foto: HC Škoda Plzeň/M. Podpera

Plzeňští hokejisté po třech výhrách a sedmi zápasech alespoň s bodem v řadě za sebou opět našli přemožitele v základní hrací době. V dohrávce 16. kola extraligy nestačili doma na hradecký Mountfield a prohráli 1:4. Jediný gól Škodovky vstřelil ve třetí třetině Filip Suchý.

Pro Škodovku nezačal zápas vůbec dobře. Ve 2. minutě spálil velkou příležitost Budík, a tak skóre otevřeli hosté. Na trestnou lavici nejprve usedl Vráblík, a když chvíli poté vyhodil puk mimo kluziště Frodl, šli indiáni do tří. Nabídnutou dvojnásobnou přesilovku Mountfield využil – střílenou přihrávku Růžičky usměrnil do sítě Smoleňák. V 11. minutě bylo pro Plzeň ještě hůř. Blain nahodil puk na branku a Frodl přes skrumáž těl neviděl nic, až puk v brance. V 18. minutě měl další příležitost Hradce Koukal, Frodl ale Plzeň podržel ve hře.

Plzni nevyšel ani začátek druhé třetiny. Po pár vteřinách mohla děkovat jen štěstí, že Pavlík sám před Frodlem minul. Jenže ve 26. minutě už se hosté radovali. Ve vlastním oslabení ujel Zachar a Frodl lovil puk z branky potřetí. Plzeň pak přidala, velké šance měli Stříteský či Budík, Gulaš dokonce trefil tyč. Dočkali se ovšem opět hosté. V přesilovce 4 na 3 překonal Frodla podruhé v zápase Blain.

Indiáni se dočkali ve 47. minutě. Filip Suchý dostal od Petra Straky přihrávku do brejku a nezaváhal. V té době už strážil klec Škodovky Pavlát, který vystřídal do třetí třetiny nešťastného Frodla. O tři minuty později mohl ještě trochu zdramatizovat zápas Přikryl se Stříteským. Jenže Mazance nepřekonali. V poslední minutě mohl ještě potvrdit výhru Mountfieldu Lev, na Pavláta si ale nepřišel.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Utkání jsme začali relativně slušně, dva góly nás zabili. Pro takhle mladé mužstvo to bylo zřejmě smrtelné. Pak už to byl jen zmar, chyby, panika. Zápas vypadal, jak vypadal. Na herním projevu je to vidět, zacloumalo by to i s jinými týmy, kdyby jim vypadlo tolik hráčů. Je třeba říct, že ani Frodlík dnes nepůsobil úplně jistě. Končí mu smlouva, je otázka na něj, jak se s tím vyrovnává, jestli je to na těch zápasech znát."