Plzeňský muzikál chystá unikátní koncerty. Repertoár ovlivní i publikum

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 26. srpen 2020 12:00
01_Kazdy.ma.svuj.sen_djkt_foto-irena.sterbova-2564 Foto: I. Štěrbová

Novinkou v repertoáru muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla bude od 28. srpna speciální koncert, na kterém se podle šéfa souboru Lumíra Olšovského budou plnit muzikálové sny, a to nejen účinkujících, ale i publika. Program těchto jedenácti speciálních večerů s názvem Každý má svůj sen bude vybírán poněkud nezvyklým způsobem a zčásti ho budou moci ovlivnit i samotní diváci, kteří se mohou těšit na největší hity z nejúspěšnějších titulů současného i budoucího repertoáru a na několik hudebních čísel, která ještě na jevišti DJKT nezazněla. Celým koncertem, konajícím se na Nové scéně DJKT, provede šéf souboru muzikálu Lumír Olšovský.

Foto: I. Štěrbová

„Chtě nechtě bylo uplynulé pandemické období příležitostí pro rekapitulace a hluboká zamyšlení. Už samotný název by měl divákům, kteří se vrátí do hlediště DJKT, evokovat příležitost zasnít se. Kdo ví, leckterý sen jim můžeme přímo ten večer splnit – alespoň ten muzikálový. Nechci prozrazovat více, ale snad můžu naznačit, že publikum bude moci určitým způsobem zasáhnout do programu. Doufáme, že diváci u nás znovu zažijí něco, co nemohou začít nikde jinde,“ přibližuje Lumír Olšovský, který stanul v čele plzeňského muzikálového souboru na začátku sezóny 2016/2017 a pod jeho vedením se inscenace i výkony jednotlivých umělců zařadily mezi současnou českou špičku.

Foto: I. Štěrbová

Na koncertě vystoupí – za doprovodu muzikálového orchestru pod taktovkou Dalibora Bárty či Kryštofa Marka – všichni členové souboru v čele s Pavlem Režným, Soňou Hanzlíčkovou, Stanislavou Topinkovou Fořtovou, Jozefem Hruškocim, Lukášem Ondrušem, Pavlem Klimendou, Kateřinou Chrenkovou či Romanem Krebsem. „Na koncert Každý má svůj sen se moc těším. Je to další příležitost, jak se dostat před diváky po dlouhé koronavirové pauze, a samotná možnost zazpívat si s velkým orchestrem muzikálové ‚vypalovačky‘ je pro nás všechny nesmírně lákavá. Věřím, že program koncertu stejně jako zábavný styl celého večera bude pro diváky zajímavý a zažijí s námi zase něco nového,“ láká na novinku v repertoáru Pavel Režný, který si v poslední době získal diváky i odbornou veřejnost svým výkonem v roli Smrti v české premiéře jedinečného muzikálu Elisabeth.