Plzeňská finta znovu v akci! Západočeské derby nabídlo strhující závěr

Od - pátek, 4. listopad 2022 19:52
Plzeňská finta znovu v akci! Západočeské derby nabídlo strhující závěr Foto: HC Škoda Plzeň

V lázeňském městě se v pátek odehrálo druhé západočeské derby v letošní sezoně. Utkání plné zvratů nakonec ovládla plzeňská Škoda, která svého soupeře udolala gólem tři vteřiny před koncem prodloužení.

Plzeň do utkání vstoupila aktivně, hned v první minutě se zmocnil kotouče mezi kruhy kapitán Jan Schleiss, skóre zápasu nicméně neotevřel. Na druhé straně dostal pas před branku Redlich, jeho střelu z bezprostřední blízkosti však vyrazil Pavlát. V závěru první třetiny v početní výhodě Aleksi Rekonen naznačil střelu, vzápětí našel Hrabíka, ten ovšem poslal puk jen do betonu Lukeše, a tak úvodní dějství branku nenabídlo.

V prvních vteřinách druhé třetiny dostal nabito na modré čáře Zámorský, ostrou ranou ale trefil jen horní tyčku. O minutu později se Petr Zámorský dostal ke kotouči znovu, od modré čáry si sjel na pravý kruh, odkud poslal plzeňský obránce puk neomylně pod horní tyčku. Hostům vydrželo vedení jen necelé dvě minuty. Krátce po buly dostal spoustu prostoru na ose hřiště Petr Koblasa, který se prosadil rychlou střelou k pravé tyči - 1:1. Z další akce Energie skóre dokonce otočila. Pavlát výborně zlikvidoval střelu Redlicha, odraženého puku se aůe zmocnil Vít Jiskra, který ho se štěstím protlačil do brány - 2:1.

Na začátku třetího dějství vyslal rychlou střelu obránce Baránek, kotouč ale orazítkoval jen betony Lukeše. Na druhé straně se dostal do úniku Tomáš Rechlich, který oslovil zpětnou přihrávkou Víta Jiskru - 3:1. Jenomže Plzeň neřekla poslední slovo. Před brankou Lukeše vznikl velký závar, Holešinský nedokázal dopravit kotouč do opuštěné brány, nicméně akce Škody pokračovala a Ludwig Blomstrand už si vedl o mnoho lépe - 3:2. Kontaktní branka vlila indiánům novou krev do žil a za 51 vteřin bylo opět srovnáno. Rekonen přihrál na modrou čáru Petru Zámorskému, jehož dělovka málem protrhla síť v bráně. Modrobílí se hnali za velký obratem, střela Kaňáka však skončila jen v lapačce Lukeše. Poté se už ale plzeňský kotel mohl začít radovat, velký obrat ve třetí třetině dovršil střelou z levého kruhu Adrián Holešinský, který tak skóroval ve svém druhém utkání za Plzeň v řadě. Domácí však dokázali ze závěrečného tlaku vytěžit vyrovnávací gól a utkání muselo rozhodnout prodloužení.

Na začátku prodloužení kralovali oba brankáři, proto Plzeň sáhla ke kroku, který už si vyzkoušela v zápase s Vítkovicemi. Dominik Pavlát zamířil na střídačku a Škoda to zkusila ve hře čtyři na tři. Tři vteřiny před koncem rozhodl o bonusovém druhém bodu Tomáš Mertl. Plzeň zvítězila v Karlových Varech po více než třech letech.