Plzeňany trápí nebezpečná silnice. Připravuje se stezka pro cyklisty a chodce, reaguje obvod

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 8. duben 2021 21:02
plzen_cz_cyklostezka ilustrační foto / plzen.cz

Zeptej se vedení městského obvodu. Tak se jmenuje naše nová rubrika, v níž se máte šanci našim prostřednictvím zeptat zástupců čtyř největších plzeňských obvodů na všechno, co vás zajímá. Tentokrát mířila otázka na Městský obvod Plzeň 1.

Otázka: Chtěl bych položit dotaz prostřednictvím vaší redakce. Jestli se uvažuje o zlepšení a dobudování cyklostezky Luční ulice - nová kruhová křižovatka U Soušků. Zvlášť nebezpečný je úsek po silnici od pivovarské vodárny ke kruháči. Moc díky.

Odpovídá místostarosta ÚMO Plzeň 1 Jiří Uhlík: Na cyklotrase Luční - Bolevecký rybník se připravuje v letošním roce stavební úprava právě v oblasti pivovarských studní směrem k nové kruhové křižovatce. Vznikne zde nový úsek společné stezky pro cyklisty a chodce v celkové délce 325 metrů s většinovou základní šíří minimálně dva metry. V rámci akce bude nutná ve větším rozsahu výstavba opěrných zdí gabionovou konstrukcí, zpevnění tak dosahuje až 3,4 metrů šíře pod cyklostezkou. Dále proběhne výstavba veřejného osvětlení, osazení svodidla a zábradlí. Předpokládaný termín realizace je červenec až říjen letošního roku.

 
Chtěli byste se zástupců obvodu zeptat na něco, co vás trápí, ale nikdy jste neměli příležitost? Napište nám otázku na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my se zeptáme za vás.