Plzeň zabrala, na domácím ledě skolila Vítkovice. Přišla ale o klíčového beka

Od - pátek, 26. únor 2021 20:18
_OD_6239 Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté zvítězili v utkání 48. kola extraligy na domácím ledě nad Vítkovicemi 3:1. Západočechy poslal do vedení hned ve 3. minutě Jaroslav Kracík, v 17. minutě ještě navýšil náskok Luboš Rob. Vítkovice se ale nevzdaly a ve druhé třetině snížil Flick. Uklidňující třetí trefu zaznamenal v 53. minutě Martin Lang. Velkou kaňkou je ale ztráta klíčového beka Petera Čerešňáka.

Pro Plzeňany začal zápas tak, jak si přáli. Už ve třetí minutě šli totiž domácí do vedení, když střelu Jiříčka tečoval za záda Dolejše Jaroslav Kracík. V 8. minutě hráli Západočeši přesilovku, největší šanci měly ale Vítkovice. Dej si ale vylámal zuby na Dominiku Pavlátovi. Další šance Ridery pak nevyužili Mallet a Mikyska. A tak se znovu dočkali indiáni. Po přihrávce Michnáče zakončil rychlý brejk gólově Luboš Rob.

Během prostřední části se herní tempo uklidnilo, oběma týmům nevycházely přesilové hry. Až po polovině utkání v gólové pozici neprostřelil vyjetého Pavláta obránce Pyrochta a snížení hostům nepřinesl ani průnik Lakatoše. Střeleckou aktivitu přetavil v kontaktní gól do šatny Flick, když ve 39. minutě šťastnou trefou potrestal vyloučení Budíka.

Nedisciplinovanost Indiánů pokračovala také na začátku závěrečné dvacetiminutovky. Hosté ve snaze o vyrovnání ale promarnili i další početní výhodu. Podobně se v přesilovce vedlo i domácím, přesto pohodlně drželi hubený náskok. Navíc v 53. minutě po nahození Musila od levého hrazení zvýšil Lang na 3:1. Hosté již na zvrat neměli síly, nepomohla jim ani dlouhá hra bez brankáře zesílená vyloučením Budíka.

Jiří Hanzlík, asistent HC Škoda Plzeň: "Do utkání jsme vstoupili velice dobře, celá první třetina byla v pořádku. Ve druhé třetině bychom potřebovali otočit stadion o 360 stupňů. Špatné zacházení s pukem, dostali jsme se pod tlak. Asi jsme nebyli lepším týmem. Pro mě je ale takovým hlavním motivem ztráta Petera Čerešňáka. Je to pro nás klíčový obránce, ztráta je to bolestná. Vyměnil bych tři body za něj."