Plzeň vyloupila O2 Arénu. Gulaš přihrál na tři branky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 24. listopad 2020 20:25
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Po dvou prohrách v řadě hokejisté Plzně opět poznali radost z vítězství. Na ledě Sparty odehráli výborný zápas a po dvou gólech Filipa Suchého a jedné trefě Pavla Musila zvítězili svěřenci kouče Ladislava Čiháka 3:1. U všech gólů asistoval kapitán Škody Milan Gulaš. Plzeň se přitom stala prvním týmem, který v O2 Aréně získal v letošní sezóně body.

První velkou příležitost měla hostující Plzeň. Po akci Milana Gulaše zachránil v 7. minutě Sparťany Machovský, zázračným zákrokem proti Kantnerovi. O čtyři minuty později se zaskvěl také Frodl, který vychytal Horáka. Ve 13. minutě už se skóre měnilo. Gulaš v přesilové hře našel křižnou přihrávkou Filipa Suchého, a ten svižnou ranou nedal sparťanskému gólmanovi šanci. Posléze dostali šanci přesilové hry také Sparťané, velké tutovky měli Řepík s Kudrnou, jenže Frodl zůstal bezchybný.

Ve 27. minutě mohl navýšit vedení Škodovky Pour, Machovský proti jeho střele včas zakročil, a tak se skóre měnilo na druhé straně. Řepíkova střela se odrazila od zadního mantinelu přímo k Němečkovi, který se štěstím z velkého úhlu zametl puk do branky. Domácí se ale z vyrovnání radovali jen necelé dvě minuty. Gulaš na sebe natáhl tři protihráče, posunul puk Filipovi Suchému, a ten podruhé překonal Machovského. Ve 34. minutě už to bylo 3:1. V hlavní roli opět Milan Gulaš, který tentokrát geniálně našel hůl Pavla Musila. A tomu stačilo jen doklepnout puk do sítě.

Na začátku třetí třetiny mohl zdramatizovat duel Řepík, vyprášil ovšem pouze Frodlovy betony. Plzeňští hráli takticky skvěle, nechali Spartu tvořit hru ale zároveň jí nepovolovali žádné větší šance. V poslední minutě ještě domácí zkusili hru v power-play. I tu ale Západočeši zvládli ubránit bez větších problémů a zaslouženě dovedli utkání ke třem bodům.