Plzeň v úvodním zápase porazila Brest, odveta je ale otevřená

Od - čtvrtek, 22. červenec 2021 20:05
Plzeň v úvodním zápase porazila Brest, odveta je ale otevřená Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v úvodním zápase druhého předkola na domácím hřišti proti Dinamu Brest 2:1. Západočeši vedli po půli 2:0, když se trefili Šulc a Kaša, ve druhém poločase ale hosté zvládli snížit. Odveta se hraje o týden později v Jerevanu.

Kouč Michal Bílek musel kvůli zdravotním problémům oželet několik klíčových hráčů, a tak se do základní sestavy dostalo hned trio nových hráčů – Ndiaye, Hlavatý a Mosquera. A právě posledně jmenovaný byl u první velké šance Západočechů. Po jeho nahrávce šel z úhlu sám na branku Beauguel, míč ale netrefil ideálně, a tak obstřel skončil mimo. Ve 14. minutě už Beauguel zamířil do černého, k jeho smůle stál ale v těsném ofsajdu. Západočeši se nakonec mohli radovat až ve 22. minutě. Po chybě Slabaševiče pálil do tyče Kayamba, odražený míč si našel Pavel Šulc a neměl problém trefit prázdnou branku. Ve 33. minutě bylo ve Štruncových sadech ještě veseleji. Na roh Falty si naskočil nekrytý Filip Kaša a tvrdou hlavičkou zvýšil už na 2:0.

Plzeň neubrala z plynu ani na začátku druhé půle, v 53. minutě výborně hrající Šulc našel Beauguel, ten se vyhnul jednomu z beků Brestu, pak ale zakončil mimo tři tyče. Hned o minutu později zase obrana Dinama nechala naprosto volného Kayambu, ani on ale netrefil míč ideálně. V 70. minutě dostal míč do sítě Beauguel, Šulcovi byl ale předtím pískán ofsajd, a tak se skóre neměnilo. V té chvíli se hosté osmělili a začali vystrkovat růžky a v 79. minutě také udeřili, rychlou akci zakončil do prázdné branky Šestujk. V 84. minutě upřel Viktorii hlavní rozhodčí penaltu, když přehlédl jasné držení Kaši za dres v pokutovém území. V závěru měli hosté ještě několik zajímavých příležitostí, Západočeši už ale zápas nakonec k těsné výhře dovedli.