Bílek po těsné výhře: Čekal jsem od nás větší šťávu, v odvetě se musíme zlepšit

Od - pátek, 23. červenec 2021 08:47
Bílek po těsné výhře: Čekal jsem od nás větší šťávu, v odvetě se musíme zlepšit foto: FCVP

Trenér plzeňských fotbalistů Michal Bílek byl po vítězství 2:1 nad Brestem v úvodním duelu 2. předkola Evropské konferenční ligy zklamaný. Mrzel ho špatný výkon domácích ve druhém poločase, kdy běloruský outsider snížil a dvojzápas nečekaně zdramatizoval. "První půle byla poměrně slušná, dali jsme dva góly, Beauguel další šance neproměnil, pak začal být soupeř aktivnější. Druhý poločas se nám vůbec nepovedl. Ze zápasu jsme měli vytěžit víc," prohlásil na tiskové konferenci po zápase.

Co bylo příčinou výpadku po změně stran?
Nedrželi jsme dobře balon, byly tam zbytečné ztráty. Chtěli jsme hrát pozorně zezadu, abychom zbytečně neinkasovali a směrem dopředu hrát tak, abychom co nejvíce ohrozili branku soupeře. To se nám nedařilo, šance nedali Beauguel, ani Chorý. Jinak jsme v ofenzivě nebyli nebezpeční. Těžko teď hledat nějaké příčiny, až se na to podívám, můžu říct víc.

Jak se vám zamlouval výkon středové dvojice Hlavatého se Šulcem?
Michal hrál první soutěžní zápas za Plzeň, bylo to pro něj těžké. Ale je to kluk, který se v minulé sezoně prosazoval v Pardubicích. I v přípravě to zvládal solidně. Snažil se. Chtěli jsme od něj, aby byl nositelem kombinace, v tom je silný, ale to nedařilo. Nejen jemu. Šulc je platný v kombinaci, má dobré náběhy, hlavně v první půli byl hodně vidět. Podal solidní výkon.

Pro vaši hru důležití krajní hráči. Jak hodnotit jejich hru?
Nechtěl bych hodnotit jednotlivce, vždycky je důležitý týmový výkon. Sami si utkání rozebereme a hráčům řeknu, jak jsem to viděl a co je třeba zlepšit. Čekal jsem od utkání větší šťávu. Přitom to půli bylo velmi dobře rozehrané, ale ve druhém jsme měli špatný pohyb, hodně nevynucených ztrát. Když to viděl soupeř, využil toho, začal si víc věřit. Máme vítězství, ale v odvetě nás čeká perný boj. Musíme se zlepšit.

Budete vyčítat Jeanu-Davidu Beauguelovi, že neproměnil tolik šancí?
Bogy odvedl spousty práce, byl hodně platný, do šancí se dostal i dobře se uvolňoval, těžko mu to vyčítat. Dělal všechno dobře, ale pak netrefil bránu, Věřím, že v dalších zápasech si šance zase vytvoří a bude to proměňovat.