Plzeň přehrála České Budějovice, vítězství řídil produktivní Bulíř

Od - úterý, 25. leden 2022 19:51
Plzeň přehrála České Budějovice, vítězství řídil produktivní Bulíř ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně zvítězili v předehrávce 51. extraligového kola na domácím ledě nad Motorem České Budějovice 4:1. Západočeši po gólu Suchého ze začátku utkání vedli, pak sice ve druhé třetině srovnal Gulaš, ale od té chvíle už se radovali pouze domácí. Dvakrát se prosadil Michal Bulíř, jednou Ludwig Blomstrand.

Budějovice měly sice už ve druhé minutě k dispozici přesilovou hru, mnohem nebezpečnější ale byli domácí indiáni. Kodýtek se zbavil dvou bránících hráčů a Hrachovina měl s jeho střelou velké problémy. Poté, co Škodovka početní nevýhodu přestála, sama udeřila. Po kombinaci Bulíře a Přikryla se z otočky bekhendem trefil Filip Suchý. V 9. minutě měli Západočeši další dvě dobré šance, nejprve Mertl a chvíli po něm i Dzierkals. Hosté toho směrem dopředu příliš nepředvedli, za celou třetinu si Pavlát v brance Škodovky připsal na konto jen dva zákroky.

Hned na začátku druhé části mohla Plzeň jistit své vedení. Po střele Kodýtka dorážel Schleiss i Blomstrand, chumel těl před Hrachovinou ale nepropálili. Ve 22. minutě chybu Škodovky v přesilovce nedokázal využít Pech, který zakončil svůj únik slabým pokusem, s nímž neměl Pavlát problémy. Daleko nebezpečněji pak vypadala akce na druhé straně, ani Dzierkals tváří v tvář Hrachovinovi neuspěl. Skóre se měnilo ve 26. minutě, kdy si obrana indiánů nepohlídala Gulaše, a ten nedal Pavlátovi šanci. Pro Plzeň mohlo být ještě hůř, dvakrát v krátké době za sebou rozezvučeli hosté tyč. Domácí pak srovnali hru a ve 35. minutě odskočili rovnou na rozdíl dvou branek. Nejprve dorazil do sítě puk pozorný Michal Bulíř, o půl minuty později se po přihrávce Schleisse opřel do puku Ludwig Blomstrand. Ve 39. minutě podržel Škodovku Pavlát, který výborným zákrokem zkazil radost Štencelovi a následně i Vondrkovi.

Pavlát se znovu vytáhl v úvodu třetí třetiny, kdy vychytal osamoceného Gulaše. Plzeň ale jinak kontrolovala hru a ve 49. minutě udeřila počtvrté. Přikryl našel od mantinelu Michala Bulíře, který zamířil přesně k tyči. Motor už dobře věděl, že se zápasem půjde něco udělat jen těžko a utkání tak v poklidu dospělo k tříbodové výhře Škodovky.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "Utkání jsme dobře začali, měli jsme pohyb, tlak do branky, ale vytěžili jsme jen jeden gól. Ve druhé třetiny jsme nedali velkou šanci a soupeř z brejku vyrovnal. Pak měli spoustu šancí, druhá třetina byla z naší strany špatná, hrozně jsme zmatkovali na kotouči. To, že vyzněla třetina v náš prospěch bylo velké štěstí. Ty dva góly utkání zlomily. Ve třetí třetině jsme se vrátili k tomu, k čemu jsme chtěli. Jsem hrozně rád, že jsme vyhráli. Klukům děkuji za první tříbodové vítězství v roce."