Plzeň a její okolí ožije folklorem z Čech i různých koutů světa

Zveřejněno v Kultura
Od - sobota, 4. červen 2022 17:49
Plzeň a její okolí ožije folklorem z Čech i různých koutů světa Zdroj foto: CIOFF

Po vynucené pauze se konečně můžeme těšit na pět dní nabitých folklorem z Čech i zahraničí. Mezinárodní folklorní festival CIOFF® Plzeň 2022 se bude konat od středy 8. června až do neděle 12. června. Hlavní festivalová scéna bude již tradičně v centru města Plzně – U Branky. Festival zavítá také do Konstantinových Lázní, Vrčeně, Dýšiny nebo Třemošné. Velkou novinkou letošního roku je spolupráce se Selským dvorem U Matoušů v Plzni-Bolevci, kde se uskuteční jeden z festivalových pořadů. Těšit se můžete na soubory ze západních Čech nebo Moravy, zahraničí zastoupí Slovensko, Španělsko nebo Bosna a Hercegovina.

Po dvou letech, kdy se festival z důvodu celosvětové pandemie nemohl konat, se konečně zase těšíme, že Plzeň a její okolí rozzáří folklor z Čech a zahraničí. Během 24. ročníku mezinárodního folklorního festivalu CIOFF® Plzeň se v pěti dnech představí soubory z Čech, Slovenska, Španělska nebo Bosny a Hercegoviny. Z plzeňských souborů vystoupí například Jiskra, Mladina nebo Meteláček, který v letošním roce oslavil 40 let. Stejné jubileum slaví také dětský soubor Jiskřička z Plzně, který se představí v rámci dětského pořadu “Nebudem pořád tak maličký”. Nebude chybět ani Národopisný soubor Postřekov nebo Lidová muzika z Chrástu. Tradičně dorazí také folklorní soubory z Moravy.

Ve středu 8. června festival odstartuje Folklorním večerem v Konstantinových Lázních, ve čtvrtek se již po sedmnácté přesune Pod vrčeňskou lípu. V pátek 10. června od odpoledních hodin ožijí festivalem prostory U Branky v centru města Plzně. Program U Branky bude pokračovat i během celé soboty. V sobotu večer od 18 hodin zveme na pořad “Na bolevecký návsi…”, který se bude konat na Selském dvoře U Matoušů v Plzni-Bolevci. Během pořadu věnovanému 640. výročí první zmínky o vsi Bolevec si budete moci prohlédnout také výstavu fotografií “Ze života na statku”. Výstava bude k vidění v prostorách konírny selského dvora.

V neděli dopoledne můžete navštívit hlavní dětský festivalový pořad na scéně U Branky, během kterého vystoupí dětské folklorní soubory ze západních Čech i Moravy. V nedělním odpoledni se festival přesune do Habrmannova parku na Doubravce, na náves obce Dýšina a do Třemošné. Kompletní program je k dispozici na webových stránkách festivalu www.mffplzen.eu.