První polovina pracovního týdne bude v regionu patřit kultuře

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 5. červen 2023 07:02
První polovina pracovního týdne bude v regionu patřit kultuře Ilustrační foto: Léčebné lázně Konstantinovy Lázně, a.s.

Přednáška, koncert či divadlo pro děti i pro dospělé – to vše nabídne v našem regionu začátek nového týdne.

Návštěva hodnotící komise Vesnice roku 2023
V pondělí 5. 6. dorazí do Tymákova ohlášená hodnotící komise soutěže Vesnice roku 2023. „Přijďte Tymákov v soutěži podpořit, zároveň pomoci s poražením Májky a v podvečer posedět u ohně, opéct si buřta a poklábosit,“ zvou organizátoři. Akce se koná při příležitosti prezentace obce v soutěži na Starém hřišti Tymákov od 17:00.

Státní okresní archiv Plzeň-sever se sídlem v Plasích zve 5. 6. mezi 17:00 - 18:00 na přednášku Nový pohled na Jana Blažeje Santiniho-Aichela
V pořadí třetí přednáška z jarního cyklu Za poznáním baroka zazní na téma Nový pohled na Jana Blažeje Santiniho – Aichela v podání historika umění Petra Macka. Příležitost architektova výročí přináší výzvu k soustředění se na nevyjasněné badatelské otázky jak ze života, tak tvorby Santiniho. Petr Macek se dlouhodobě věnuje zkoumání Santiniho odkazu, a to nejen z pohledu technického řešení staveb, ale také archivních pramenů dostupných k architektově osobnosti. Přednáška bude výjimečnou příležitostí nahlédnout aktuální výsledky výzkumu, který bude základem pro připravovanou velkou výstavu věnovanou Santinimu.

Hudba v klášteře – učitelský koncert ZUŠ
ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice připravila na 5. 6. od 19:00 do 21:00 ve spolupráci s Městským kulturním střediskem v Domažlicích již tradiční koncert učitelů ZUŠ. Jako sólisté a členové komorních souborů se představí učitelé ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice.
Akce se koná v rajské zahradě kláštera augustiniánů (při nepřízni počasí refektář).

Divadýlko Kuba pro děti s prohlídkou hradu a interaktivní výstavou se na zájemce těší v úterý 6. 6. a ve středu 7. 6. na hradě Velhartice.
Pro Mateřské školy a první stupeň Základních škol nabízí hrad Velhartice program pro děti na hradě. Čeká na ně divadýlko s pohádkou + prohlídka hradu s průvodcem v kostýmu + zábavná hra na interaktivní výstavě. Začátky jsou vždy v 9:00 a v 10:30.

Ve středu 7. 6. zahájí koncert v Konstantinových Lázních pětidenní Mezinárodní folklorní festival Plzeň. V amfiteátru lázeňského parku se od 19:00 představí jeden domácí a tři zahraniční soubory. Návštěvníkům zahrají a zatančí soubory Jiskra 58 Sokol Valcha z Plzně, GKUD Požega z Chorvatska, Everest z Nepálu a Druzhba z Ukrajiny. V případě nepříznivého počasí se koncert přesune do Lázeňského domu Prusík.