Pavlát vynuloval třinecké ostrostřelce. Jsem rád, že mě trefovali, smál se plzeňský gólman

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 4. leden 2021 22:32
pavlát Foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský
Petr Straka dal sice hattrick, hlavním strůjcem vítězství 5:0 nad Třincem byl ale plzeňský gólman Dominik Pavlát. Po celý zápas doslova deptal střelce Ocelářů, připsal si 38 úspěšných zákroků a druhou nulu za šest dní. A navrch ještě jednadvacetiletý gólman zapsal asistenci na poslední gól Škodovky. "Bylo to těžké, hráli jsme proti lídrovi. Jsem rád, že mi tam nic nespadlo a pomohl jsem týmu," prohlásil Pavlát, kterého po zápase chválil také asistent trenéra Jiří Hanzlík.
Vychytal jste dvě nuly za šest dní. Které si vážíte víc, té v Litvínově nebo této s Třincem? Asi obou stejně, možná mě těší ale ta víc z dneška. Škoda jen, že tu nebyli diváci.
V neděli dal Dominiku Frodlovi dva góly nejlepší střelec extraligy Matěj Stránský. Nepřipravoval jste se na něj speciálně? Speciálně na něj jsem se ale nijak nepřipravoval, kdybych se měl zaměřit na celý jejich tým, tak by mi to zabralo celkem dost času (smích). Nicméně jsem rád, že mi žádný gól nedal.
Těch šancí měl Třinec velké množství. Vybavíte si třeba nějaký nejtěžší zákrok? Zákroků bylo docela dost, žádný bych nevypíchl. Hlavně ve druhé třetině toho měli celkem dost, zejména brejků. Jsem rád, že mě to trefilo.
Nesmál jste se už trochu tomu, jak puk přitahujete? Spíš jsem se smál pokaždé, když do mě vjeli. Asi si mysleli, že mě můžou rozhodit, ale to tímhle nemohli.
Jak těžké je udržet správně nastavenou hlavu na výkon, když chytáte pouze občas?
Snažím se to i na tréninku brát jako zápas. Zase tak těžké to pro mě není.