Pavlát si i přes skvělou premiéru vyčítal vítězný třinecký gól. Takový puk bych si měl pohlídat, říká kriticky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 21. listopad 2020 12:02
pavlát foto: HC Škoda Plzeň

Až dosud všechny zápasy odchytal Dominik Frodl. V pátečním zápase v Třinci se poprvé mezi tyče ve své premiére v extralize dostal jednadvacetiletý talent Dominik Pavlát. Chytal výborně a dlouho držel hráče Škody ve hře o body, prohře 1:3 ale nakonec nezabránil.

„Věděl jsem, že na mě půjde hodně střel. A jsem za to rád, že se nejednalo o nějaký zápas třeba s 15 zásahy. Vždycky je pro gólmana lepší, když na něj střelci hodně pálí. Premiéra byla sice bez bodu, ale vydařila se mi o hodně lépe, než to bylo v Chomutově,“ připomněl strážce plzeňské svatyně svůj úplný debut v Tipsport extralize, ve kterém v dresu Pirátů po čtyřech inkasovaných gólech od Škodovky střídal předčasně.

Jednadvacetiletý gólman inkasoval v Třinci dva góly. Třetí trefu přidali domácí díky střele do prázdné brány, Právě druhý a vítězný góly, který vstřelil domácí Jašek v čase 19:59, si gólman Západočechů vyčítal. „Byla to škoda, trefil se pěkně na zadní tyč, spíš jsem myslel, že to zkusí na tu přední. Takový puk bych si, myslím, měl pohlídat, zvlášť když zbývala vteřina do konce třetiny. Tahle trefa de facto rozhodla zápas," prohlásil.

Dominik Pavlát si na své konto nakonec připsal dohromady 35 úspěšných zásahů, díky tomu se jeho úspěšnost vyšplhala téměř k 95 %. Za vynikající zákrok, který plzeňský gólman předvedl během rušné druhé třetiny, ho uznale po betonu hokejkou poplácal i třinecký střelec Martin Růžička. „To se seběhlo tak rychle, že jsem skoro střelu ani nestihl zaregistrovat. Později jsem na videu viděl, že přišla sražená rána, Martin Růžička si puk sklepnul rukou před prázdnou bránu a já jsem sebou jen plácl, natáhl se přes celou bránu. Naštěstí mě trefil,“ popsal.