Po devíti výhrách Plzeň narazila na ledě Třince

Od - pátek, 20. listopad 2020 20:07
hokej, čihák ilustrační HC Škoda Plzeň

Desáté vítězství v řadě hokejisté Škody Plzeň nepřidali. V 19. kole na ledě Ocelářů z Třince prohráli 1:3. Škodovku přitom poslal do vedení už v první minutě Filip Suchý, domácí ale vývoj otočili ještě v první třetině, rozhodující gól přitom vstřelili vteřinu před první sirénou.

Na úvodní gól se čekalo jen 24 vteřin. Mertl vyrazil do rychlého brejku, obrana Ocelářů nechala zcela volného Filipa Suchého, a ten rychlým blafákem překonal Štěpánka. Třinec se ale otřepal poměrně rychle a v 7. minutě srovnal. Pavláta, který dostal poprvé v sezóně šanci v brance Škody, překonal svižnou ranou Chmielewski. Otočit skóre mohli posléze Hrehorčák s Hrňou, na Pavláta ale nevyzráli. V 19. minutě hráli domácí přesilovku, obrana Třince nechala ujet Gulaše, který ale tentokrát nepotvrdil pověst střelce a na Štěpánka nevyzrál. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za nerozhodného stavu, vystřelil domácí Jašek a vteřinu před sirénou poslal Oceláře do vedení.

Aktivní a útočný hokej z obou stran se hrál i ve druhé třetině. Po polovině hry se přecijen hrálo daleko více před Štěpánkem, který zachránil svůj tým při tutovkách Suchého, Kracíka i Roba. Ve 38. minutě mohli zvýšit třinecké vedení Dravecký s Hrňou, druhý jmenovaný dokonce minul poloprázdnou branku. Ještě větší šanci spálil 36 vteřin před koncem druhé části Růžička, jemuž zkazil radost zázračným zákrokem Pavlát.

Ve třetí třetině se domácí spoléhali hlavně na kvalitní defenzivu, oba týmy měly k dispozici přesilové hry, ale žádnou větší šanci si nevytvořily. Postupem času Plzeň přecijen utahovala šrouby, vytvářela si šance, Stach, Jiříček či Gulaš ale na Štěpánka nevyzráli. Naopak Oceláři jistili výhru střelou Doudery do prázdné branky.