Parta zlodějů vykrádá obchody s elektronikou

Zveřejněno v Krimi
Od - úterý, 18. květen 2021 10:26
Parta zlodějů vykrádá obchody s elektronikou Zdroj: PČR

Jak to vypadá, v Plzni už nějakou dobu úřaduje partička zlodějů, která se zaměřila na rabování provozoven s drahou elektrotechnikou. Posledního dubna byla vykradena prodejna v parkovacím domě Rychtářka, v neděli ráno zase prodejna v Lidické ulici. Oba scénáře jsou přitom naprosto shodné. Dokonce i nářadí, kterým zloději překonali dveře. Shodný je dokonce i čas, během kterého zloději prodejnu vykradli.

V Lidické ulici bouracím kladivem rozbili sklo na dveřích a začali brát drahé přístroje. "Vzali nějaké notebooky, pravděpodobně nějaké telefony v hodnotě přibližně půl milionu korun," uvedl manažer servisu Jan Brožák. 

"Mohu potvrdit, že během uplynulého víkendu, konkrétně v neděli v době okolo půl čtvrté ráno, jsme přijali oznámení o krádeži elektroniky v jednom z obchodů v Plzni na Lochotíně," podotkla mluvčí policie Veronika Hokrová. Do tří minut, než přijeli policisté a bezpečnostní agentura, stačili se zbožím zmizet. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a po odcizených věcech, pachateli či pachatelích intenzivně pátráme," upřesnila policejní mluvčí.

Scénář vyloupení této prodejny je naprosto stejný, jako nedávný případ, který se odehrál v parkovacím domě Rychtářka. Zloději použili stejná bourací kladiva, aby se dostali dovnitř. Během tří minut, než dorazili policisté a bezpečnostní agentura, sebrali desítky přístrojů. Shodná je dokonce i škoda – kolem půl milionu korun. Jestli tyto případy spolu souvisí nebo ne, na to musí policisté najít odpověď.

Více informací o loupežích se dozvíte v úterních zprávách na ZAK TV. Premiéra začíná v 17 hodin.