×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Orel mořský s poraněnou krční páteří se nyní léčí v Plzni

Zveřejněno v Z regionu
Od - pondělí, 17. říjen 2022 07:06
Orel mořský s poraněnou krční páteří se nyní léčí v Plzni foto: Záchranná stanice živočichů

Plzeňští ochránci zvířat vyjížděli v sobotu na Rokycansko, aby pomohli zraněnému orlu mořskému, který byl nalezen zraněný, vyhladovělý a vysílený na dně rokle.

Nález největšího dravce žijícího a hnízdícího v ČR byl nahlášen Pavlu Moulisovi z rokycanské záchranné stanice živočichů. „Pavel byl služebně v jižních Čechách, a tak jsem vyrazil do Prašného Újezdu na Rokycansku, kde už na mě čekali nálezci a oznamovatelé Pavel Houda a Milan Spurný. Odvedli mě na místo nálezu a pomohli orla odchytit a dostat z hluboké rokle Chlumské stráně,“ popisuje šéf plzeňské záchranné stanice živočichů Karel Makoň.

Orla poté Makoň odvezl na veterinární kliniku, kde ho veterinář Martin Hola ošetřil a také zrentgenoval. Zdravotní stav zvířete je vážný. „Vyhladovění, částečná apatie a hojící se úraz krční páteře. Léčba a rekonvalescence bude trvat poměrně dlouho a pravděpodobně se jedná o následek nárazu do překážky nebo poranění po souboji s jiným orlem,“ míní Karel Makoň s tím, velký dravec zůstane zatím na Záchranné stanici živočichů v Plzni.