Opilý muž s téměř čtyřmi promilemi napadal strážníky

Zveřejněno v Krimi
Od - středa, 8. září 2021 12:00
Opilý muž s téměř čtyřmi promilemi napadal strážníky Foto: MP Plzeň

Pořádně rušno bylo v sobotu odpoledne v Plzni na Lochotíně. Strážníci zasahovali u dvou opilých mužů, jenže zatímco první si nechtěl zadělávat na problémy a odešel, druhý policisty napadl a skončil v poutech.

387V sobotu 4. září před čtvrtou hodinou odpoledne byli strážníci vysláni do Dolní ulice v Plzni, kde se mělo nacházet několik ležících osob. "K hlídce se po příjezdu přihlásila dívenka, že za zahradou viděla dva ležící muže a strážníky k nim dovedla. Strážníci muže probudili a zkontrolovali, načež z místa zkontrolovaný pětačtyřicetiletý muž v klidu odešel se slovy, že nechce mít žádné problémy," uvedla Veronika Kuchynková z Městské policie Plzeň.

Pravým opakem byl ale jeho společník, který neustále usínal a při pokusu z místa odejít padal. Strážníkům také tvrdil, že v tomto stavu ráno vstává a ať ho nechají být, nebo to neskočí dobře. "Při dechové zkoušce devětadvacetiletý muž nadýchal 3,87 promile alkoholu, bez pomoci se nedokázal udržet na nohou a navíc začal být velmi agresivní vůči strážníkům," popsala Kuchynková s tím, že následně muž na jednoho ze strážníků zaútočil, pokusil se ho odstrčit a snažil se z místa utéct. Muž byl natolik agresivní, že strážníci museli proti němu použít donucovací prostředky a přiložit pouta.

Vzhledem k tomu, že poté muž hlídce sdělil, že užívá diazepam předepsaný doktorem, byl na místo přivolán lékař. Ten po nezbytném vyšetření strážníkům sdělil, že muž je v pořádku a může být umístěn na záchytnou stanici. Jednání opilce bude dále řešit příslušný správní orgán.