Opilec chtěl napadnout strážníky, chlubil se svým vojenským výcvikem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 3. září 2020 19:00
opilec foto: MPP

S opilým mužem se dostali do konfliktu strážníci plzeňské městské policie. Potom, co muže upozornili, aby se neopíral o zaparkované auto, začal být opilec agresivní. Jednoho ze strážníků dokonce napadl. Musel proto skončit na záchytce, teď mu hrozí až desetitisícová pokuta.

Dvaačtyřicetiletého muže našla hlídka městské policie ležet na chodníku v plzeňské Slovanské ulici včera před půl devátou večer. „Muž strážníkům i přes neblahý účinek alkoholu tvrdil, že zvládne odejít po svých domů a jde ráno do práce. Aby jim to dokázal, sám se zvedl a vydal se na cestu,“ popsala situaci mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.

Strážníci se přesto pro jistotu rozhodli za mužem vydat a ujistit se, že dojde v pořádku. Když se v Hradišťské ulici začal opírat o stojící auto, strážníci ho napomenuli. „Upozornění strážníků, že by mohl vozidlo poškodit, na něj neplatilo, spíše naopak. Vydal se proti nim a přitom křičel, že má vojenský výcvik a ukáže jim. Nezastavila ho přitom ani strážníkova výzva. Když se jej pokusil udeřit rukou do krku, strážník musel proti němu zakročit,“ uvedla Pužmanová.

Opilec tak za chvíli skončil v poutech. Jeho chování se ale prý nelepšilo a tak ho strážníci dovedli do protialkoholní stanice, aby vystřízlivěl. „Muž šetřen za spáchaný přestupek, za který mu hrozí až desetitisícová pokuta,“ zdůraznila mluvčí městské policie.