Andrej Babiš odstartoval kampaň ANO, v Plzeňském kraji je jedničkou Zarzycký

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 4. září 2020 10:01

Kampaň hnutí ANO pro krajské volby je odstartována. Andrej Babiš ji zahájil ve čtvrtek odpoledne po boku členů vlády a volebních lídrů. Jedničkou kandidátky v Plzeňském kraji je 1. náměstek plzeňského primátora Roman Zarzycký.

„Plzeňský kraj tu musí být pro lidi. To je náš cíl, se kterým do voleb jdeme. Záleží nám na každém člověku, který v regionu žije. Během kampaně se budeme s lidmi bavit a zjišťovat, co se jim líbí nebo co je naopak trápí. Jedině tak můžeme Plzeňský kraj posunout vpřed a učinit ho skutečně tím nejlepším místem pro život,“ říká Roman Zarzycký.

Zarzycký, který léta fungoval jako vrcholový manažer, mimo jiné i v hokejovém klubu Martina Straky, má zkušenosti z komunální politiky i vedení města. Ty chce nyní přenést na kraj.

„Do voleb jdeme s týmem lidí, kteří mají velké zkušenosti a znalosti. Všichni chceme vyhrát a společně makat pro lidi. Dobře si uvědomujeme, že každá z částí kraje má odlišné problémy. Severní Plzeňsko trápí sucho, Tachovsko montovny, v malé vesničce u Sušice zase řeší špatnou dostupnost zdravotní péče. My to chceme změnit,“ dodává Roman Zarzycký.

Priorit hnutí ANO v Plzeňském kraji je několik. Především se jedná o zlepšení péče o seniory, větší podporu sportu a volnočasových aktivit pro děti a mládež, rekonstrukce a opravy silnic včetně budování obchvatů měst a obcí, lepší hospodaření s vodou, podporu cestovního ruchu nebo dostupnost rychlého internetu nejen ve městech, ale i na venkově.

Poslední krajské volby v Plzeňském kraji hnutí ANO sice vyhrálo, ale skončilo v opozici. Na to při zahájení kampaně narážel i Andrej Babiš. „Budeme velice rádi, když zopakujeme výsledek z minulých voleb a voliči nám dají tolik hlasů, aby nás zase neobešli, protože jak je známo, opozice (vládní, pozn. redakce) se na to zase chystá a byla by to pro nás škoda,“ řekl Babiš.

Zarzyckému kryje záda 49členná kandidátka, na které nechybí například předseda Zdravotního výboru Plzeňského kraje Petr Vanka nebo starosta Stříbra Martin Záhoř. Volebním sloganem hnutí ANO je „Ukázaná platí, činy místo slov.“ ANO tím chce ukázat, že plní volební program a má pro to důkazy.

Kandidátní listina  hnutí ANO v Plzeňském kraji (první desítka)

1. Mgr. Roman Zarzycký, 43 let, 1. náměstek primátora města Plzně 2. Petr Vanka, 56 let, předseda Zdravotního výboru Plzeňského kraje 3. Martin Záhoř, 47 let, starosta města Stříbro 4. Bc. Pavel Strolený, 46 let, ekonom 5. Petr Fišer, 47 let, technický manažer 6. Mgr. Bc. Kamil František Šefl, 53 let, právník 7. Ing. Vladimír Kroc, 72 let, ekonom 8. František Konvář, 45 let, jednatel společnosti 9. Karel Pressl, 45 let, jednatel společnosti 10. Mgr. Miloslava Rutová, 72 let, poslankyně PSP ČR