VIDEO: Odtajněno. V Plzni se má zrušit 13 poboček pošt! Které to jsou?

Zveřejněno v Video ZAK
Od - pátek, 31. březen 2023 08:39

Média

Aktualizováno 9:52 Celkem 13 poboček, které se nachází v Plzni, má být od 1. července v rámci transformace České pošty uzavřeno. Vyplývá to z dokumentu, který v pátek obdrželi starostové a primátoři měst a obcí, a následně ho potvrdila oficiálně i Česká pošta. Snížení počtu poboček musí ve formě nařízení schválit na svém jednání vláda. 

„Rušení poboček České pošty je další faul na české občany. Vláda bohužel opět rozhodla o nás bez nás. V tuto chvíli mohu potvrdit, že jen v Plzni má být zrušeno třináct poboček, a to pravděpodobně k poslednímu dni v červnu. Jedná se o pošty na Lochotíně, v centru města, na Slovanech, na Doubravce nebo třeba v Chotíkově. Osobně vůbec nerozumím tomu, jak byl tento seznam vytvořen. Už teď je patrné, že to bude řadě Plzeňanů značně komplikovat život. Situaci dál řešíme a jednáme. Slibuji všem Plzeňanům, že je budeme o vývoji jednání průběžně informovat,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký. Zároveň připojil jmenný seznam, který mnohé obyvatele asi příliš nepotěší. Například v Plzni na Skvrňanech, které se v současnosti díky výstavbě nových domů rozrůstají, dojde podle dokumentu ke zrušení jediné pošty v Macháčkově ulici. Stejná situace platí i pro sídliště Vinice a přilehlou čtvrť Sylván, kde se dosud nachází také pouze jedna pošta v Brněnské ulici.

„Lidsky z rušení poboček nadšený nejsem. Mrzí mě, že jsme k tomuto kroku byli vývojem na trhu poštovních služeb a ekonomickou realitou dohnáni. Legislativa se změnila a my si nemůžeme dovolit luxus provozovat pošty, které nemusíme. Proto k 1. červenci uzavíráme 300 poboček, které už nejsou podle platné legislativy potřeba. Není to o emocích, je to o finanční realitě České pošty, se kterou se musíme vypořádat. Pokud bychom nedělali potřebná opatření, postupem času by pobočky nebyly už žádné, protože by nebyla Česká pošta,“ uvedl Miroslav Štěpán, pověřený zástupce generálního ředitele České pošty s tím, že redukce poboček byla stanovena podle parametrů Českého telekomunikačního úřadu, konkrétní pošty pak byly vybrány podle návštěvnosti klientů, podle počtu uskutečněných transakcí, ekonomické rentability svého provozu a podle kritérií, jež jsou důležitá z pohledu klienta, jako jsou např. bezbariérový vstup nebo dostupnost MHD.

Seznam poboček, které mají být zrušeny:

Plzeň 10 (Brněnská 967)
Plzeň 11 (Kaznějovská 1758)
Plzeň 13 (V Bezovce 1979)
Plzeň 17 (Nepomucká 190)
Plzeň 19 (Habrmannovo náměstí 905)
Plzeň 24 (Chotíkov 385)
Plzeň 27 (Železniční 116)
Plzeň 4 (Škroupova 1900)
Plzeň 5 (Doudlevecká 277)
Plzeň 7 (Francouzská třída 2251)
Plzeň 9 (Písecká 972)
Plzeň 26 (Skladová 2483)
Plzeň 18 (Macháčkova 926)

VIDEO: Odtajněno. V Plzni se má zrušit 13 poboček pošt! Které to jsou? Foto: M. Osvaldová