×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Obdivují Prskavce, sami závodili na Radbuze

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 5. srpen 2021 09:24

Závody Českého poháru ve vodním slalomu hostila o víkendu Plzeň. Pod Borskou přehradou se na start závodu postavilo 179 závodníků v osmi kategoriích. Domácí Lokomotiva se může radovat z jednoho zlata, které pro ni vybojoval teprve devatenáctiletý Jan Šindelář.

Na to, že v poslední době jezdím hlavně sjezd, se mi jelo dobře. Dlouhá trať a poměrně jednoduché rozložení branek, to mi docela sedí.“ pochvaloval si svou zlatou jízdu mladý kanoista. V dalších disciplínách a kategoriích dominovali hlavně Východočeši. Závod kajakářů ovládl Ondřej Veselý z Pardubic a třeba v závodu kánoí se mezi mladšími žáky prosadil Oto Boletovský z Trutnova.

„Není to nijak zvlášť náročná trať. Díky tomu tu máme spoustu dětí se svými rodiči, jedni závodí v kategorii předžáků, druzí mezi veterány,“ vyzdvihl zajímavost slalomářského klání v Plzni ředitel závodu Aleš Panzer. Zároveň přiznal, že společně se závodníky občas stočil zrak k televizi, která přenášela závody z olympiády v Tokiu. „Když jsme první den stavěli trať, museli jsme práci přerušit, abychom drželi palce Jiřimu Prskavci. Naprosto nás nadchnul,“ říká Panzer. Zároveň věří, že je úspěch českého sympaťáka ideální motivací pro děti, které by chtěli začít se sportem, který má u nás víc jak stoletou tradici.