Obchody se otevřou 3. května. V Plzeňském kraji půjdou do školek všechny děti

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 22. duben 2021 19:15
OLYMPUS DIGITAL CAMERA ilustrační

Zbytek obchodů, trhů a vybrané služby se za pokračující příznivé epidemické situace uvolní od pondělí 3. května. Ve třech krajích, včetně Plzeňského, se otevřou od pondělí 26. dubna školky. Na svém čtvrtečním jednání to schválila vláda. 

"Pokud bude pokračovat příznivý trend vývoje epidemie, 3. května uvolňujeme zbytek obchodů, trhů a v přísném hygienickém režimu (za podmínky testování, pozn.red.) vybrané služby, spojené s péčí o tělo, péčí o zvířata nebo lázeňskou zdravotní péčí. Současně pokračuje postupné uvolňování školek a škol,“ uvedl vicepremiér Karel Havlíček.

„Pandemická situace se dostává do situace, kdy je možné pustit se do postupného obnovování života. Připravili jsme šest balíčků, v rámci kterých se bude v následujících týdnech uvolňovat. Klíčovým faktorem bude tzv. incidence, tedy počet infikovaných za posledních 7 dnů na 100 tisíc obyvatel," dodal Havlíček.

V Plzeňském kraji se otevírají školky

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) po jednání vlády řekl, že se po 26. dubnu se vrátí praktická výuka na SŠ a poslední ročníky VŠ. Ve třech krajích Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském bude plně obnovena výuka v mateřských školách. "Vrátí se tam všechny děti a díky nízké incidenci je také možné, aby nebyly děti v rouškách a nebude tam ani testování. V ostatních regionech zůstávají ve školkách pouze předškoláci a je povinnost testování a roušek. Pevně doufáme, že se situace bude zlepšovat. Je navázáno na krajskou incidenci i další uvolňování dalších školských zařízení. Příští pondělí řekneme, jakých regionů by se to mohlo týkat od 3. května. Školy budou mít čas se připravit,“ řekl Plaga.

Článek bude aktualizován.