Nové učebny i zelená střecha. Přestavba na základní škole trvala rok

Zveřejněno v Z Plzně
Od - neděle, 5. září 2021 10:11
Nové učebny i zelená střecha. Přestavba na základní škole trvala rok Zdroj: město Plzeň

Novou nástavbou za 46,7 milionů korun se pyšní 20. základní škola v Brojově ulici v Plzni. Ve čtvrtém nadzemním podlažím zniklo sedm odborných učeben, kabinety pro učitele a sociální zařízení. Stavební práce trvaly od června loňského roku do letních prázdnin letošního roku. Zajímavostí je zelená střecha, která vznikla na nové nástavbě.

ImageHandler 2Nástavba má celkovou rozlohu 1925 metrů čtverečních. Zajímavostí projektu je vegetační střecha, která se skládá ze suchomilných přepěstovaných rostlin na ploše 941 metrů čtverečních. Přestavba probíhala za plného provozu školy.

„V sedmi odborných třídách vznikly dvě učebny cizích jazyků, učebna přírodopisu, zeměpisu, informatiky, fyziky a chemie,“ doplnila radní Lucie Kantorová. Nové učebny jsou školou nadstandardně vybaveny, kapacita každé učebny je 30 žáků, ve třídě bude interaktivní panel a škola také učebny vybavila celkem 91 počítači pro potřebu žáků a pedagogů, nechybí nový nábytek a telekomunikační prostředky.

Kromě nástavby celého patra s odbornými učebnami, kabinety a sociálním zařízením se přistavil výtah na zadní fasádu školy ze dvora, který též bude upraven na bezbariérový pro zajištění přístupu pro hendikepované.

Školu, která se zaměřuje na sportovní aktivity dětí v době po vyučování, navštěvuje v současné době 512 žáků, kteří jsou rozděleni do 20 kmenových učeben.