Nová výstava v Plzni přibližuje centrum v centru dění

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 3. srpen 2023 09:34
Nová výstava v Plzni přibližuje centrum v centru dění Foto: město Plzeň

Centrum v centru dění je název nové výstavy, kterou si mohou prohlédnout lidé na výstavních panelech před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje ve Smetanových sadech v Plzni. Útvar koncepce a rozvoje města Plzně, který výstavu připravil, se snaží občanům přiblížit, jaké principy je potřeba při revitalizaci centrální oblasti mít na paměti, aby se v ní obyvatelé i návštěvníci města cítili příjemně, rádi se sem vraceli a aby se jim zde dobře žilo. Výstava potrvá do 31. srpna.

„V centru města najdete celou řadu krásných míst, budov či veřejných prostranství. Mimo to se zde však nachází spousta lokalit, o které je třeba pečovat důsledněji,“ řekl náměstek primátora Pavel Bosák. Podle něj má město Plzeň zpracovaný dokument, který se týká revitalizace centrální oblasti města. "Výstava, která je nyní k vidění, představuje 7 principů, které z tohoto dokumentu vycházejí a přibližuje tak hlavní body, kterými bychom se měli při revitalizaci centra města řídit,“ dodal.

„Revitalizace jakékoliv části města je dlouhodobý proces, při kterém je vždy potřeba mít nějaké ‚noty‘, jakési zásady, kterých je dobré se držet, aby byla změna koncepční. Právě tvorba koncepčních dokumentů je jedním z hlavních úkolů Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně,“ vysvětlila jeho ředitelka Irena Vostracká s tím, že pro revitalizaci centrální oblasti města právě takovýto dokument náš útvar připravil a nyní ho chceme v jednoduchých bodech představit i široké veřejnosti.