Den D se blíží. Dát brzký gól, přeje si Kopic před odvetou s Dritou

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 2. srpen 2023 17:06
Den D se blíží. Dát brzký gól, přeje si Kopic před odvetou s Dritou Foto: FCVP

Netradičně už dva dny před zápasem odletěli fotbalisté Viktorie Plzeň vstříc odvetě druhého předkola Evropské konferenční ligy. V Prištině, kde se zápas s Dritou odehraje, musí Západočeši obstát. Domácí remíza 0:0 byla pro Viktoriány zklamáním, které už nechce nikdo na západě Čech opakovat. "Nic než postup nepřichází v úvahu," říká krajní záložník Jan Kopic.

Co po domácí remíze 0:0 čekat od zápasu v Kosovu?
Sám jsem zvědavý, jak k tomu soupeř přistoupí. U nás hráli ze zabezpečené obrany. Jejich krajní beci se vysouvali minimálně. Uvidíme, s čím na nás přijdou v domácím prostředí.

Zápas ale bude asi hlavně i o vašem výkonu..
Už musíme prolomit to naše střelecké trápení. Máme na kontě po třech zápasech jeden gól a ten dal navíc ještě stoper Hejdis (Hejda, pozn. red.). My ofenzivní hráči už musíme zabrat.

Co vám v útočné fázi chybělo?
Vezmu jen ty poslední dva zápasy, protože první v Teplicích se nám vůbec nepovedl, před soupeřovou šestnáctkou jsme neměli nic. Doma s Dritou a hlavně teď s Hradcem už se to zlepšilo, kombinační hra nám šla, ale na posledních dvaceti třiceti metrech nejsme dostatečně důrazní. Není to dobré. Co jsme si mysleli, že nás bude zdobit, ofenzivní fotbal, že budeme dávat víc branek, bohužel zatím nepřichází. Musíme to zlomit. Potřebujeme i trošku štěstíčka, aby se to k nám odrazilo. Kdybychom dali brzký gól, pomůže to celému týmu.

Nemůže vám zápas venku vyhovovat víc. Asi se nedá očekávat, že by před vlastními fanoušky Drita zaparkovala pověstný autobus..
Jak už jsem říkal. Uvidíme, jestli to víc otevřou. Jsme připravení na obě varianty. Jedeme tam postoupit, nic jiného nepřipadá v úvahu.

Vnímáte důležitost zápasu?
Samozřejmě. Jsme favorit, potřebujeme zlomit naši sérii, vyhrát, chytit se a trošku nakopnout sezónu, protože začátek jsme nechytli.