Nosí vaše dítě tuto teplákovou soupravu? Okamžitě ji vraťte, hrozí, že se uškrtí

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 19. leden 2021 11:49
239636-637465699261588852-970x545-vcenterhcenter Foto: ČOI

Dětskou teplákovou soupravu značky Yvon Fashion, která nesplňuje požadavek na bezpečnost dětských oděvů, zajistila Česká obchodní inspekce. Pokud se při obvyklém používání tohoto výrobku utáhnou šňůry v oblasti hrdla dítěte, může dojít k následnému uškrcení dítěte.

Podle mluvčího ČOI Jiřího Fröhlicha je produkt je určen dětem ve věku 6 let. Je složen z mikiny s kapucí černé barvy s různými aplikacemi a tepláků černé barvy s růžovou aplikací. Přední díly mikiny jsou opatřeny na přední straně kostěným zdrhovadlem a dlouhými vsazovanými rukávy. Na přední straně mikiny jsou zažehleny nápisy NEW YORK UNIVERSITY 1986, REDCORNER CLUB, ATHL. DEPY COLLEGE OF 1986. V horní části mikiny je nášivka s vyobrazením lva a textem CHAMPIONS 86. Na spodu mikiny je v pružném lemu nášivka s nápisy NEW YORK UNIVERSITY 1986, REDCORNER, CHAMPIONS. Mikina má v oblasti hlavy/krku kapuci, na které je zhotoven tunýlek s provlečenou funkční růžovou šňůrou s volnými konci pro stažení kapuce. Volné konce tkanic jsou zataveny proti roztřepení.

"Tato dětská tepláková souprava, respektive mikina s kapucí nesplňuje požadavky na bezpečnost. Oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno nebo dodáváno se šňůrami na stažení nebo funkčními šňůrami v oblasti hlavy, krku nebo horní části hrudníku. Utažením šňůr v oblasti hrdla dítěte může dojít až k následnému uškrcení," potvrdil Fröhlich.