Netradiční nápad se osvědčil. Pytlomaty budou i na dalších místech

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 24. březen 2021 08:49
Procházka_Karpíšek_předání stojanu na Pytlomat Starosta centrálního obvodu David Procházka předává pytlomat starostovi Vejprnic Pavlu Karpíškovi. Foto: ÚMO Plzeň 3

Za více než týden fungování pytlomatu na Nové Hospodě se nápad se sběrem odpadků osvědčil. Starosta centrálního plzeňského obvodu, který s nápadem přišel, nabídl spolupráci vedení Vejprnic.

„Na Nové Hospodě funguje pytlomat výborně. Odpadky vyvážíme třikrát týdně a je jich opravdu hodně. Les, kam chodí lidé na procházky, propojuje Novou Hospodu a Vejprnice. Oslovil jsem proto starostu obce s nabídkou zavést také na druhé straně lesa Pytlomat, aby lidé mohli nasbírané odpadky nechat u pytlomatu na jakékoliv straně lesa,“ vysvětluje starosta Městského obvodu Plzeň 3 David Procházka.

„Nadchlo mě, když mě pan starosta s nabídkou oslovil. Řada lidí nás na nepořádek upozorňuje a věřím, že tohle je způsob, jak vyzvat dobrovolníky, aby se do sběru odpadků zapojili. Je to výborný nápad a jsem rád že můžeme takto společně přispět k vyčištění lesa,“ říká starosta Vejprnic Pavel Karpíšek. Ve Vejprnicích přibydou od 23. března tři stojany.

S tím souvisí také prodloužení doby, kdy bude pytlomat na Nové Hospodě fungovat. „Chceme prodloužit akci v této lokalitě až do 6. dubna. Máme už vyrobené další stojánky a plánujeme postavit pytlomat také u Borského parku nebo na Valše,“ dodává David Procházka.